Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Ford használtautót,...

Vettem egy Ford használtautót, és szeretnék nagyobb kerekeket, felniket rá. Mi a menete? Ára? Hol csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

A nyári gumi méret 195/50 r15

Sajnos nem tudom melyik szám mit jelent illetve hova kell vigyem hogy megcsinálják?

Nekem kell venni felniket gumikat rá?



2020. aug. 11. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát itt azért van mit tisztába tenni.


A méret jelentése:


195: gumi szélessége milliméterben.

50: gumi szélességéhez képest ennyi % az oldalfal magassága.

Tehát a te esetedben 195mm 50%-a, azaz 97,5mm.

R: ez az átmérő, ami esetedben 15 col.


1) Tudni kell az osztókört. Fordoknál általában 5x108.

Osztókör jelentése: [link]


2) Ha megvan az osztókör, tudni kell, hogy mekkora átmérőjű, milyen ET-számú felni megy be az autód alá. Olyan felnit kell venni, hogy a rend éber őrei se vegyék el a forgalmid, és ne is cseszd el teljesen az autód futását, ami maximum 2, de inkább 1 átmérővel nagyobb csak a gyárinál (tehát ha most 15 col átmérőjű felnid van, akkor maximum 17", de leginkább 16" ajánlott), és az ET számról itt egy kisokos:

[link]


Így ezen adatokat kell tisztázni, és azután neked kell természetesen felnit választani, te tudod, mi tetszik. Gumit rá már gumis fog neked rakni, tudni is fogja, hogy mi jó rá.


Véleményem szerint, úgy, hogy én azért módosítgattam már pár hobbiautómat, nagy felnit gyenge, nem sportos menettulajdonságokra kifejlesztett futóműre tenni nem éri meg. Csak álló helyben fog neked jobban mutatni, viszont a futása rosszabb lesz, megvezetik az útegyenetlenségek (márpedig Magyarországon az akad bőven), nem is feltétlen fog jobban kanyarodni, és mindenképpen rosszabb lesz a gyorsulása, ezt egy erős motornál még fel lehet áldozni, de egy alapból sem izmos autónál már el kell ezen gondolkodni.

2020. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira felesleges mást alá tenni.

Nem lesz jobb vele , de szebben se fog kinézni.

2020. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hová kell vigyem, hogy megcsinálják?


Háááát, nem tudom jó ötlet-e, de leginkább a valami gumiszerelőhöz vidd.

Talán ő már látott ilyet. ;)

2020. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!