Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova szivároghat a hűtőfolyadék?

Hova szivároghat a hűtőfolyadék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Autó: VW Passat CC Diesel

Kevés volt a hűtőfolyadék utánatöltöttem (nem töltöttem tele minimum fölé kb 1-1.5 ujjnyit) viszont valahol elszivárog,autópályán is megálltam azért útközbe utántölteni, estére letettem az autót és délelőtt amikor ránéztem már minimum alatt volt.(nem teljesen üres, maradt még a tartályban)

Alul a tálcán nem találtunk szivárgás nyomot, gázpedálnál nem éreztem hogy vizes lenne a szőnyeg se anyós oldalon.

A kipufogóból se láttam fehér füstöt szállni.

Édeskés illatot néha éreztem de ez akár illatosító is lehetett(?)(nem vagyok hozzáértő sajnos így nem tudom megkülönböztetni.)


Egyenlőre utántöltögetem, szervizbe akarom vinni persze, még nem jutottam el odáig.


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat ha írtok ezzel kapcsolatban!



2020. aug. 12. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

sok lehetőség van


Pl: a kiegyenlítőtartály lezáró (biztonsági szelepes) elengedi a vízet mikor felmelegszik.

Valahol szívárog a hűtővízPl: vízpumpánál, vízcsőveknél, hűtőnél

És van aza lehetőség hogy a hűtővíz a motor felé megy el(hengerfej tömítés nem zár)


Szerelő némi vizságódás után megmondja mia helyzet...

2020. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az "édeskés" szagból én arra következtetnék, hogy akár el is forrhat, ennek a jele lehet, hogy nagyon sokat megy a hűtőventilátor.
2020. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy "ilyen" sztorit, az egy Volvo v60 assal történt. Mindent átnéztek ami a hűtőrendszerhez kapcsolható és elmehet a folyadék, semmit nem találtak! De mindig csökkent a folyadékszint, aztán végül kiderült hogy hajszálrepedés volt a motorblokkon 😲

Persze előbb a többit kell lecsekkolni.

2020. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Persze szerelőhöz alap hogy viszem.

#1 "És van aza lehetőség hogy a hűtővíz a motor felé megy el(hengerfej tömítés nem zár)"


Lehet hülye kérdés de ha áll a motor akkor is mehet a motor felé a hűtővíz? nem csak akkor ha jár a motor?

2020. aug. 12. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:

" de ha áll a motor akkor is mehet a motor felé a hűtővíz? "

Ezt hogy érted?

Folyadék mindíg van benne és a motorban is.

2020. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát gondoltam ha jár a motor akkor van keringés vagy ilyesmi.


Azt vettem észre most reggel amikor megnéztem, nem szivárgott el annyi mint legutóbb, viszonylag hűvös is volt most az este.

Most minimum vonalába áll a folyadék legutóbb amikor néztem másnap reggelre bőven alatta volt egy ujjal (Bár tegnap csak 15km-t mentem azelőtt meg autópályán böven többet)

2020. aug. 13. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!