Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől szorult meg a vezérműten...

Mitől szorult meg a vezérműtengely?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy régi Swiftet (nem rohad...) (G13BB / 2002) kb. 40km-t használtam az autót vásárlás óta. Tartok vele haza, új vezérműszíj+feszítő megvan. Generátor, vízpumpa szíj megvan. Olaj, szűrők megvan. Megyek lakott területen kívül 90el, egyszer csak mintha motorfékkel gurulnék, erő elment. (Semmi kontrollámpa nem gyulladt ki!) Kuplungot benyomom, fordulatszámmérő abban a pillanatban 0ra esett. Leveszem a gyujtást. Megállok. Káromkodok egy nagyot. Megpróbálom indítani, csak kattan az önindító, mondom fasza a motor megszorult. Motorháztető fel. Vezérlés burkolata alól szivárog ki a füst. Barátom addigra megérkezett a versenyautójával és hazahúzott. Itt nyilván szétszedtem, ahogy amúgy is történt volta rövides időn belül, és a motor megvan szorulva, nem bírtam jelre forgatni se, innen már nem érdekelet, levettem a vezérlést, főtengely átfordul, vez.tengely szorul. Azt hittem laza volt a szíj, ezért átugrott, ezért beszart a motor, de inkább arra gyanakszom, megszorult a vez.tengely és az átugrás az csak nyilván a következmény, hogy 90nél a motorfék átforgatta volna a motort, vez.tengely megszorult, ezért átugrott a szíj. Ez már a 16 szelep, nyilván összeakad, nem úgy mint a jó kis 8 szelepes. Mit csináljak? Javítás vagy bontott motor? Illetve ez mitől lehetett? Köszönöm előre az értelmes és hasznos válaszokat!

2020. aug. 12. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Olajhiány miatt szokott megszorulni. Esetleg túl lett feszítve a szíj.
2020. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is előfordulhatott, hogy átugrott a szíj, elgörbültek a szelepek és most már azért szorul.
2020. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" de inkább arra gyanakszom, megszorult a vez.tengely ".

Hát először inkább tisztázni kellene mi a baja és esetleg utána megkérdezni.

Itt nagyon kevés az hogy gyanakszol valamire, ezt pontosan bekell határolni és úgy neki fogni az esetleges javitásoknak.

2020. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Leszedtem a szelepfedelet, száraz az egész... valószínű nem volt olaj a hf-ben...most lejön a hengerfej és kiderül a dugattyú sérült-e. #hármaska. Szerintem eléggé tisztázva lett. Köszönöm!
2020. aug. 12. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!