Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Juli 26 án vásároltunk egy...

Juli 26 án vásároltunk egy személygépjárművet,kiszakadt a torony,mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felhívtam a volt tulajt, kózölte,hogy nem tudta,hogy olyan állapotban van.

Van erre valami jogszabály?


2020. aug. 12. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy szervizbe és kicserélteted. Vagy mire gondolsz? Használt autónál nekem eszembe nem jutna a régi tulajra ráverni. Az autót megtekintetted, meggyőződtél a műszaki állapotáról, ennek tudatában vetted meg. Ha veszel egy lakást és csőtörés van, akkor sem a volt tulajt zaklatod, hogy csináljon valamit, mert amúgy is rossz állapotban vannak már a csövek, nem?
2020. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

használt autó estén elviekben 6 hónap garancia van


Abban az esetben ha oylan hiba jön elő az autón amit a megvételekor nem közölt veled az eladó, és amugy nem a természetes hazsnálatból fakad.


A te esetedben ha te ugy vetted az autót hogy láttad hogy eszia rozsda, és igy aláírtad az adásvételit akkor nem kérhetsz kártérítést.(Főleg ha egy nagyon öreg autóról van szó)

De ha egy amugy ránézésre jó állípotú autó, és valami korábbi sérülés miatt történt a gond akkor elviekben köteles a tulaj kártérítést fizetni.

Persze ha nem akar akkor max a pereskedés marad

érdemes vele megdumálni hogy adjon vissza valamennyit a vételárból, hátha abba bele megy.

Bár az az autó valószínűleg annyira rossz állapotban lehet hogy bontóban fogja végezni.


Milyen autó ez és mennyi idős?

2020. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
ez is egy gyakori kérdés, akkor lehetne felelősségre vonni az előző tulajt, ha tudott a hibáról és eltitkolva adta el nektek.
2020. aug. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mondjuk ezt mikor atnezted az autot vasarlas elott akkor is lathattad volna.....ezen kivul belegondolni is borzalmas milyen allapotban lehet a tobbi resze......
2020. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az,hogy Én nem láttam egy dolog. Eredetvizsgán kértem állapotfelmérést és ball kézifék nem fogott,ennyi hibát leltek.

Ez egyébként javítható?

2020. aug. 12. 21:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint, tömören összefoglalva azzal hogy megvetted, elfogadtad hogy olyan amilyen és annyir az ára amennyi. Ha nincs rá garancia, akkor semmit sem köteles vállalni az előző tulaj.
2020. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, megjavíttatod. Vagy pereskedsz évekig 3x annyiért mint a szerelési költség.
2020. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Kérdés hogy van-e még ép anyag amihez lehet hegeszteni. Rozsdához nem lehet.
2020. aug. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te, koma, megjavitani!
2020. aug. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Ezt úgy hívják hogy tanuló pénz.
2020. aug. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!