Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » [2.0 TFSI / S-Tronic] Egyenetl...

[2.0 TFSI / S-Tronic] Egyenetlen gyorsítás közepes terhelés mellett, szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában megfigyeltem, hogy az autóm közepes terhelés mellett néha egyenetlenül, kissé rángatva gyorsul. A jelenség nem állandó és *talán* mintha inkább hideg motor mellett jobban jelentkezne.

Alapjárat jó, bár mintha a tükörsima vaj-tökéleteshez képest pár másodpercenként nagyon nehezen észrevehetően egy tizedmásodpercre lassulna az alapjárat, de ez annyira enyhe, hogy akár normális is lehet.

Hétfőn viszem márkaszervizbe és addig gondoltam kicsit utánajárok, hogy mik okozhatják, illetve hogy mások mit gondolnak.

Nagyjából van nekem is elképzelésem és a szervizfüzetet bújva jöttem rá, hogy a gyári előírás alapján a gyertyák cseréje úgy 3000 kilométerrel korábban szükséges lett volna (egyszer lett már cserélve korábban), üzemanyagszűrő pedig 30.000-rel korábban (!), úgyhogy ez kicsit megcsúszott és most mindkettő cserélve lesz (egyébként mindig minden más idő előtt cserélve gyári cuccal, csak ez valahogy kimaradt saját figyelmetlenségem folytán).


Szerintetek mi okozhatja (elsősorban/még) a rángatást? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 13. 17:21
A kérdező szavazást indított:
Gyertya
Üzemanyagszűrő
Légszűrő
Injektor (dzsuvás)
Katalizátor
Karburátor
Valami más a motorban
Valami más a váltóban
2 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Amit még nem írtam le de szerintem fontos tényező, hogy nem úgy rángat mint mondjuk egy gépfegyver, hanem inkább kettőt-hármat "lök"... talán még a légtömegmérő játszhat?
2020. aug. 13. 19:07
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi a futása? Előfordulhat, hogy a kokszosodás miatt pont ennyi csökken a levegőáramlás, hogy a töltőnyomás nem ér oda pont időben az előre kiszámolt üzemanyaghoz és túldúsul egy-két ütemre a keverék..
2020. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

MOD:

félreolvastam. Ha az alapjárat jó, akkor amit írtam az storno.

Tesómnak most tavasszal döglött meg az S-Tronic az A5-ben, az hasonlót produkált: eleinte csak hidegen picit torpanva váltott majd később már rángatva indult/váltott. Aztán gyorsan eladta a kocsit a fszba :D

2020. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

5 éves gép, 120e km, igazából manuális módban váltás nélkül is érezhető, pont most mentem egy kört vele, szóval feltételezem nem a váltó a gond (azért kapja a törődést, már 2x volt váltóolajcserén ahogy kell).

Nem vészes és egyébként simán megy, ereje ugyanúgy van, de kényelmetlenebb hogy néha "megtorpan" (és tényleg, nem lök vagy rángat, hanem inkább torpan, ez egy nagyon találó szó rá :D).

2020. aug. 13. 20:46
 5/10 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a tippet/választ, remélhetőleg nem kell a váltóval bajlódni, mert nem akarom otthagyni napokra. :D
2020. aug. 13. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Hideg motornál tudod, hogy húz az a baja! Hidegen nem szabad terhelni mert szétb.szod.
2020. aug. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Kösz, de ezzel tisztában vagyok, inkább kisebb/közepesebb terhelésre gondoltam csak, pl. kisebb dombon fel. Padlógázzal egyébként nem rángat.
2020. aug. 14. 22:14
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, ma meg alig produkálta, frankón megy a gép, bár nem perfekt vaj-sima a kigyorsítás néha. Szerdán megy márkaszervizbe gyertya és légszűrő cserére, meg rálesnek hogy van-e még valami más, ha esetleg ezek így nem oldanák meg.

Gondolkoztam azon, hogy a szervizelésen kívül egy kis injektor-tisztító adalékot itassak vele...

2020. aug. 15. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Felesleges.
2020. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Esedékes gyertyacsere és légszűrőcsere kvázi megoldotta, sokkal szebben és egyenletesebben megy.
2020. aug. 19. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!