Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Prémium dízelt szabad régi...

Prémium dízelt szabad régi autób tankolni? Érdemes?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata ennek kapcsán? Egy 98-as VW Passatom van, szuper állapotban, egy ismerös javasolta, hogy a lerakódásokat tisztítaná, ha alkalmanként a drágább dízelt tenném bele. Van ebben valami?

2020. aug. 13. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen fölösleges. Ha normálisan volt olajcsere stb, akkor nem lesz abban semmi olyan lerakódás.
2020. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy tisztítaná, semmit nem jelent.

De az olajcserének sincs semmi köze hogy milyen gázolajat teszel bele.

2020. aug. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Szabad, de sok értelme nincsen.

Egyszer kipróbálhatod, egy teli tanknál nincs nagy különbség. De rendszeresen azt tankolni pénzkidobás.

2020. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Én fiatalabb kocsinál rendszeresen azt tankolom. Nincsen gázolaj szaga amikor jár, ennyiben jobb, és a nagy hidegekben sem makacskodik egy percet sem. Emellett ami nagy előnye még, hogy ha hajtod is, nem kormol egyáltalán.

Ha neked ez megér ennyit, akkor tedd.

2020. aug. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szaga mindnek egyforma.

HA jó a motor hidegben is jól indul és nem is kormol. Úgy hogy amit a 4. leírt az csak egy nagy semmi.

2020. aug. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Több hülyeséget csokorba sem lehetett volna szedni.


Gázolaj szag van? Ott valami más gond lesz, de elég erőteljes, vagy simán ereszt valahol a rendszer.


Nagy hidegekben? Hol van itt minusz 40? Ja tudom, biztos norvégiából írsz, de az itteni nagyon nagyon ritka minusz 20 még a sima gázolajnak sem okoz gondot, megjegyzem, abból is van téli meg nyári, a téli az simán bírja paraffinkiválás nélkül 40 ig szintén.


Kormol, nem kormol... megint semmi köze nincs ahhoz, hogy mi van benne, sokkal inkább ahhoz, hogy normálisan van-e beállítva a motor, vagy valami garázsszerelős, " füstcsavaros " motor helyette.

2020. aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem dizel van de semmi szaga nincs neki.

Ellenben a benzinnek sokall erősebb szaga van.

2020. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy 2005-ös és egy 2018-as dízel autóm van. Mind a kettőbe csak prémiumot tankolok, amiért mindjárt kapom is a lepontozást. Hogy egyeseknek mért fáj az, hogy valaki a munkahelyen megdolgozott, leadózott fizetését mire költi, azt mondjuk nem értem...

Kormolás, indítás inkább az autó műszaki állapotától függ, mintsem a gázolajtól, ha normális kúton tankol az ember és nem innen-onnan szerzett kannás löttyöket tölt bele. Az autómnak soha nem éreztem még gázolaj szagát. Ha össze van locsolva a pisztoly, utána ha megszagolom a kezem, van valóban egy jellegzetes gázolaj szaga. De benzint tankolni sokkal büdösebb, erőteljesebb szaga van.

Több lóerős sem lesz tőle az autó a prémium gátolajtól és nem is fogyaszt literekkel kevesebbet. A motorba nem látok bele. Hogy a lerakódásokat mennyire tisztítja le, azt nem tudom. Amiért én tankolom az az hogy sokkal halkabban fut tőle a motor. Az átlag embernek pusztán csak ez nem ér meg plusz költséget, ezt meg tudom érteni. Ők akkor ne tankoljanak prémiumot...

2020. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Egy tank mehet bele, ezek a régi 1.9 TDI-k hajlamosak ellustulni, lehet hogy segít rajta. Hosszútávon nincs értelme a drága gázolajnak, mert ezek fáradt olajjal is elmennek.
2020. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!