Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most valoban kuplung csere...

Ez most valoban kuplung csere lesz?

Figyelt kérdés
Peugeot boxer 2007 2.2 120le ford motoros. A kuplung benyomaskor elkezd recsegni,nyikorogni, van amikor nehezebben is lehet benyomni a kuplungot, de van amikor egy ideig semmi baja,de utana megint recseg. Arra gondoltam, hogy a kuplung bowden kezd meghalni. Elvittem az egyik szervizbe es ott azt mondtak, hogy a kuplung olajos vagyis nincs bowden a kuplungnal, raneztek, de lekellene szedni a valtot es megnezni mi a helyzet, a kinyomovilla is lehet a ludas. Atvittem egy masik szervizbe ott ra sem neztek es egybol azt mondtak, hogy kettostomegu es kuplung keszlet csere. Tudom ti sem vagytok latnokok, de szerintetek mi lehet a problema? Lehetseges, hogy a kettostomegu es a tobbi alkatresz kezdi megadni magat? Esetleg munkahenger vagy amit mondtak, hogy kinyomovilla? Mindket esetben megakarom csinaltatni az autot, de nem mindegy,hogy pl. 50ezer vagy 200ezer forint lesz ez a dolog.

#lendkerék #kinyomóvilla #Recsegő kuplung
2020. aug. 14. 12:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát jó lenne tudni mennyi km-t ment, bár ez semmit nem jelent sokszor, mert lábtól függ. Nehéz kuplung levegősödés miatt is lehet, hangja lehet a csapágynak. Tárcsa kopottságát érzed, hogy mennyire fog fent a kuplung, szerkezetet meg hogy mennyire vált simán, nehéz e betenni hátramenetbe vagy 1-esbe. De a legbiztosabb ha szét van szedve és bele lehet látni. Az a baj hogy a szét szedés nagyon szopós munka és időigényes.
2020. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!