Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kellene abbahagyni a...

Mikor kellene abbahagyni a vezetést?

Figyelt kérdés
Honnan lehet valakiről észrevenni, hogy már nem alkalmas rá? Azonnal abba kell hagyni vagy fokozatosan? Hány éves kortól kb? Egy idősebb sofőr észreveszi, hogy már romlanak a reflexei?

2020. aug. 14. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 72-75 éves koruk körül kezdenek az emberek olyan mértékben leépülni biológiailag, hogy már nem alkalmasak a továbbiakban vezetésre. Nagymamám 70 éves és tud még jól vezetni, de már ő is mondja magáról, hogy legfeljebb pár évet ad még magának, már ami a vezetői engedély meghosszabbítását illeti. Szükség van olyan kérdésekre, melyekből jól kiszűrhető, hogy az illető alkalmas-e még pszichológiai, mentális, fizikai értelemben autóvezetésre.
2020. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor a nagyim a 90 évével, jól el késett.
2020. aug. 14. 22:47
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Semmit nem jelent a kor.

Vannak akik fiatalon se tudnak vezetni, naponta vannak a halálos balesetek amikor a figyelmetlenség az oka.

HA egy öreg már alig tud vezetni , az se okoz bagyobb bajt.

De majd megkell nézni a hírműsorokat és hány halálos balesetet okoznak a nagyon öregek és a fiatalabbak.

2020. aug. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a kor számít. Demencia teszttel ki lehet szűrni az agyilag zokni embereket. Csak hát az orvosi alkalmasságinak ez nem része.
2020. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az ember feltétlenül demens, ha már nem igazán alkalmas vezetésre. A reflexek pl tompulnak a korral. Ez viszont nincs fix életkorhoz kötve. Pl van aki már 60 évesen is látványosan leépül, más még 90 évesen is teljesen fitt. Ideális esetben az embernek van önkritikája. Ha előfordulnak saját hibás meleg helyzetek, ami még nem baleset, de nem sokon múlt, akkor én majd ott fogom letenni az autót a saját és mások érdekében.
2020. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A reakcióidő növekedése miért okozna problémát? Lassabban megy és több ideje marad ragálni. Te meg legyél szépen toleráns és segísd a közlekedésben ahelyett, hogy letolnád.

A demencia igenis probléma. Azok az öregek akik szembe hajtanak fel az autópályán egytől egyig demensek. Első körben őket kell kiszűrni. Nem azokat akik elalszanak a zöld lámpánál, vagy benéznek egy jobbkezest.

2020. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Lassabban megy és több ideje marad ragálni."

Ez igaz lenne, ha tök egyedül közlekedne az utakon. A szembejövő, vagy a kereszteződésben az oldalról jövő, "kiférek még", ugyanis nem fog feltétlenül lassan közlekedni, mert ő lassú. A szarvas, őz sem fog egy km-ről végigcammogni előtte keresztben az útom, mert lassú autó jön. Sok olyan szituáció van, amikor az indokolatlanul lassan haladás okozza a legnagyobb balesetveszélyt. A nagy sebességkülönbség miatt, ráfutás. Vagy mert gyök kettő sebességkülönbséggel meri megelőzni az előzöttet, pl egy lassú traktort.

Nem tudom voltál-e már vezetéstechnikai tréningen. Ott sem 200-zal száguldozunk. A gyakorlatokat 30-40km/h-s sebességnél hajtjuk végre és még így is lehet szépen csúszkálni, pörögni. Ilyen sebességnél is, ha olyanok a körülmények tizedmásodperceid vannak, hogy csinálj valamit, különben az árokban vagy a szembe jövő 40 tonnás török kamion alatt találod magad. Ez még egy gyakorlatlan húszon éves sofőrnek is kihívás, lelassult reflexekkel meg egyenesen esélytelen.


Nem azt írtam, hogy a demencia nem probléma. Hanem azt hogy a kor miatti vezetésre való alkalmatlanság a bővebb halmaz. A demencia ennek csak egy kisebb részhalmaza.

2020. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól van, ne is folytasd. Az agyam eldurran az indokolatlanul lassúzóktól. Mást se tudtok hajtani, csak azt hogy lassan menni veszélyes.

Hogy ki miért megy lassan, ahhoz neked totál semmi közöd! Innentől kezdve te ne vádolj senkit se indokolatlansággal. Megvan rá az indoka és neked nincs jogod felülbírálni a másikat.

A feltartást meg ide se hozd, mert 1000 magyarból 999 azt se tudja mit jelent. Az feltartás amikor keresztbe vágja magát az úton és elkezd napozni. De az hogy 90 helyett 60al vagy 50 helyett 30al megy, az nem feltartás.

2020. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
??? Ezt most kicsit nem értem... Senkit nem vádoltam semmivel és nem bíráltam felül semmit. De biztos igazad van...
2020. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előre ugrottam a témában, mert az írásodból ordít a gondolkozásmódod. Aki szerint a lassan haladás bármilyen okból balesetveszélyes lehet, annak nagy baj van a kresz tudásával.
2020. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!