Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó ablakmosó tartályába...

Az autó ablakmosó tartályába csak desztilált vizet szabad önteni vagy jó a csapvíz is?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

nyáron mosószeres víz vagy sima víz, télen téli szélvédőmosó kell hogy ne fagyjon meg


tudod... ez a lötty arar kell hogy a segítségével le tudd mosnia szélvédődet.

Miért kéne bele desztillált víz?

2020. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Azért ha jót akar akkor inkább tegyen bele azt, csapvízből hosszú távon kiválnak lerakódások stb, nem feltétlen öröm alkalomadtán fúvókát tisztogatni.
2020. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
32 éve vezetek, sosem tettem bele desztillált vizet, de vízkőtől eltömődött fúvókát még nem láttam. Hidd el hogy a gyári ablakmosókban sem desztvíz van, hanem sima víz, alkohol, némi mosószer, szinezék, illat. Ennyi.
2020. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Téli szélvédő folyadékot teszek bele, aztán tavasszal meg csak tiszta vizet töltök rá és PUR mosogatószert és tökéletesen tisztít.
2020. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Ablakmosó tartályba ablakmosó folyadék!

Cipőt meg a cipőboltból!

2020. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom azért azt is tudod, hogy elég változó a víz összetétele még roszágon belül is, van ahol semmi baj nincs vele, van ahol meg még egy lábos is tele elsz vízkővel tőle.
2020. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Én láttam már elvízkövesedett fúvókát - illetve nem vizsgáltam laboratóriumban hogy mitől fúj olyan bénán, lepattintottam, beledobtam negyed órára egy pohár ecetbe és utána megint olyan volt mint az új. Ez egy 15 éves elég leharcolt autó volt, bolti szélvédőmosó szerintem soha nem volt benne.

Akit ez nagyon zavar, időnként tölthet egy pohár ecetet a tartályba, az arra pont elég, hogy ne rakódjon ki a vízkő.

2020. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Én csak szélvédőmosót töltök bele. Októbertől áprilisig télit, az év fennmaradó szakaszában nyárit.

Ha mindenképp vizet szeretnél tölteni bele, a kemény csapvizet hanyagolnám. A fúvókánál a menetszél mindig kicsit rászárítja. Ez idő után gondot fog okozni a vízkő lerakódás. Főleg ha porlasztós fúvókád van.

2020. aug. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

HA 1x 2x azt teszel bele baja biztos nem lesz, de huzamosabban nem tenném, nekem is vízkövesedett le így fúvókám.


Illetve a legtöbb helyen a csapvíz eleve nemhogy autómosásra/ruhamosásra alkalmatlan de még emberi fogyasztásra sem, mi pl románból kapjuk ihatatlan, beleiszol majdhogynem a vérhas elkap!

2020. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Már nem azért de kb 500 Ft-ért lehet venni pár liter nyári szélvédőmosót. Én mondjuk annak a híve vagyok, hogy 5 liter desztillált víz 300 Ft körül és van ilyen ablakmosó koncentrátum amiből megvan, hogy 1 decit vagy mennyit kell hozzáönteni.

Én kocsit se szeretem mosni itthon, mert nagyon kemény a víz és brutálisan foltosan szárad.

2020. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!