Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bombabiztos használtautó tipp?

Bombabiztos használtautó tipp?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok és szeretnék egy autót venni maximum 1,2-ért millióért ami nem nagyon romlik el.Létezik ilyen?
2020. aug. 17. 10:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nem létezik
2020. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A zsír új is elromlik, illetve folyamatos karbantartást igényel. Minél öregebb egy autó, annál inkább.
2020. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem létezik ilyen. Vannak megbízhatóbb típusok/motorkonstrukciók.

Ami "nem nagyon romlik el" olyan nem létezik, hiszen bármikor lehet baja egy használt autónak, és lesz is.

2020. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy előttem írják. A használtautó egy nagy lutri. (néha még az új is, de ott kevesebb az esély rá).


Nem tudhatod, hogy a megvásárolt használt autó még 10 évig elketyeg neked, vagy 3 hét múlva megáll mint a szög és 500ezres hiba lesz rajta. Ezeket el kell fogadni, túl kell lépni rajta. Lehet, hogy 2 évig semmi baja nem lesz, lehet, hogy 2 hét múlva 100ezres javítást kell rajta csinálni. Így ne vegyél használt autót, ha ezt nem tudod elfogadni, vagy frusztrál.

2020. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Ennyiért mindenképpen idősebb autót fogsz venni, ahol a használat módja legalább annyit számít, mint a típusa.

A legfontosabb, hogy vigyél magaddal autószerelőt, vagy vidd el az autót autószerelőhöz/szakműhelybe. Ez sem garancia semmire, de a durvább rejtett hibák kiugranak.


Csak egy példa: tetszett egy autó, kipróbáltam, jónak tűnt a motor és a váltó. Na, ez már ér annyit, hogy újra odamenjek autószerelő ismerősömmel. Meg voltam győződve arról, hogy minden szép és jó lesz, csak ugye a kötelező óvatosság... Ahogy odaértünk, az autószerelő kiszállt a kocsijából, és még oda sem ért az autóhoz és azt mondta "Ez az autó át van festve!". És utána szépen bebizonyította nekem, hogy ez az autó karambolozott, a futóműve nem jó, és újra van festve. Szóval ennyi a különbség szakember és laikus között.


Fentiekből következik, hogy aki nem engedi, hogy szakműhelyben vagy saját autószerelődnél átnézethesd, azzal ne is foglalkozz.


De konkrétan neked első autónak egy Suzuki Swiftet javasolnék. Megbízható, olcsón megvehető és olcsón fenntartható autó. Nem luxusautó, de a világ végére is elvisz téged. És ha bármi baja lesz, olcsón lehet alkatrészt venni hozzá, és minden szerelő ért hozzá, mert gyakori.

2020. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Alfa romeók teteszenek nagyon.Olyat szabad venni?
2020. aug. 17. 11:20
 7/24 anonim ***** válasza:

Alfát nem.

Toyota Yaris 1.4 benzin, átnézve, kevés km.

2020. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, az Alfák desing-ja baromi jó... de megbízhatóságra a lista legalján vannak.

Inkább ne vegyél Alfát első autónak....

-

( troll kérdés amúgy???)

2020. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nekem volt Alfám (147, facelift, 1.9 JTD), pár éve elajándékoztam.

Szerintem szabad venni, de nekem a levegőben mindig ott volt egy kicsit, hogy merjek-e elmenni vele egy nagyobb útra vagy külföldre. Szóval ha nem gond, hogy kb. bármikor jelentkezhet nálad hogy most akkor nyaralna egy hetet egy szervizben, akkor igen, de ennél azért nem nehéz találni megbízhatóbb autót.

Egyébként nagyon bírtam, de mostanra 14 éves lenne és már egyre több baja volt, igazából simán meg lehetett volna csinálni, de közben elkezdtem keresni és komolyabb autót akartam, végül vettem egy új Audi TT-t és az Alfát meg elajándékoztam rokonságon belül, egyébként még most is megy, bár eléggé füstöl néha egy turbóhiba miatt.

Amit tudni kell róla:

- Felfüggesztése a nyomatékához képest igen gyenge és ezért az átlagnál gyakrabban javítandó, cserébe majdnem ugyanannyiba került szervizelni, mint a mostani Audimon (vagyis igen drága)... jellemző lehet, hogy a futómű kopog, javítása olyan 25-50 körül áll meg, 3-4 évente előjön

- Korábbi Alfákra mindig is jellemző volt az elektronikai meghibásodás, bár a facelift utáni 147-nél ez már valamelyest jobban meg volt csinálva, nekem ez kimerült annyiban, hogy 7 év alatt 2x lemerült az aksi (és egyszer cserélni is kellett), illetve 3x kiégett a bal hátsó féklámpa izzója (de mindig az az egy, soha semmi más)

- 1 millió felett ebből már jó darabokhoz is hozzá lehet jutni, olyan 800 az alsó határ szerintem, ami alatt nem szabad, mert az már tényleg egy lerúgott csirkeól lesz

Összesítve: gazdaságilag vagy pusztán megbízhatóságból rohadtul nem éri meg ilyet venni. Ezt elég sokan mondják, de én tapasztalatból teszem. Viszont cserébe egy elég csinos és meglehetősen egyedi autót kapsz olyan áron, amiért csak sokkal "átlagosabb" darabokat kapsz (kinek mi). Szerintem egy Golf jobb választás lehet, bár olyanom még nem volt.

2020. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Alfát soha. Swift, vagy Yaris!
2020. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!