Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A félautomata váltó motornál,...

A félautomata váltó motornál, hogyan is működik?

Figyelt kérdés
Hogy működik motornál, annyi biztos, hogy nem kell kuplungot használni, felfele váltáskor, de lefele kell, vagy csak ott is pakolom lefel?

2020. aug. 17. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem félautomata, hanem szekvenciális váltó, ami a motorok 99%-ban van. Felfelé váltásnál nem kell kuplung, elég a gázt visszaengedni miközben felpöccinted.
2020. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A félautomata az nem tudom milyen. A honda duplakuplungos automatája viszont brrr.. baromi jól vált, csak minden élményt elvesz.
2020. aug. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

nemtudom erre gondolsz-e, de van egy úgynevezett "gyorsváltó" rendszer

általában sport motorokban használják

ez anyit jelent hogy amikor feltolod váltókart akkor pillanatnyi ideig elveszi vagy a szikrát vagy az injektort lövi ki (nem vagyok biztos melyiket) és így gáz elvétele és kuplung használata nélkül tudsz váltani

lényegében ugyan ezt ellehet érni nélküle is egy kis gyakorlással, az 1-es leírta hogy kell

2020. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt egy videó az éles használatról, látható hogy felváltásnál nem húzza a kuplungot és a gázt sem engedi vissza

ez egy sima váltónál nagy rántásokat és csattanásokat jelentene


[link]

ebben a videóban elmagyarázza a müködését elég érthetően

és kiderült akkor az is hogy a szikrát veszi el


remélem ez az amire gondoltál

#3-as voltam

2020. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4:

"ez egy sima váltónál nagy rántásokat és csattanásokat jelentene"


Ez hülyeség. Nincs gyorsváltó a motoromon és az indulást leszámítva sem felfelé sem visszafelé nem kuplungozok és nem rángat, nem csattog...


Az összes szekvenciális váltóval lehet kuplung nélkül fel és vissza váltani,csak oda kell egy kicsit figyelni, ahogy te is és az #1-es is írta.

2020. aug. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

igen lehet váltani kuplung nélkül

de ha nem veszed el a gázt akkor szétvered vele a váltót hiába szekvenciális, ez nem hülyeség

2020. aug. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszed el akkor szerintem be sem tudod húzni sebességbe vagy ha igen akkor biztos darálni fog rendesen - szerintem.
2020. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt irtam 4-esben hogy csattog meg ránt ha nem engeded vissza a gázt csak szerintem félreértetted
2020. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!