Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leállított motornál felkeménye...

Leállított motornál felkeményedik a fék az normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Menet közben puha a fék és fog is szépen de ha leállítom az autót akkor egy ideig még puha aztán felkeményedik és nem is tudom annyira benyomni. Ez normális?


2020. aug. 18. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Álló motornál nem működik a rásegítés.
2020. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el pumpálni.... ha betonkemény lesz éppen az a jó.
2020. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Betonkemény.
2020. aug. 18. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokan nincsenek tisztában ezzel vontatáskor. Aztán ügyesen az elsődleges apró hiba mellé, mi miatt vontatni kellett, csinálnak még két másikat: a vonató autó hátsó lámpái, csomagtérajtaja, lökhárítója, saját fényszórók, hűtőmaszk, hűtő, klímahűtő... mert trélert nem hívnak, mert az drága...

Nem egy ilyet láttam már, amikor olyan ráfutásos károkat csinált a fogalmatlan vontatott sofőr, hogy ihaj.

2020. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Start/stop rendszerű és hibrid autókban nem normális (ott álló motorral is kemény marad a fék), sima régi benzinesben/dízelesben viszont igen, normális.
2020. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert olyankor nem működik a fékszervó-rásegítés.
2020. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
5. Te se egy műszaki zseni lehetsz.
2020. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

#7

Ilyen autóm van, kemény marad a fék álló motorral is.

Ezen kívül szerinted pl. egy elektromos üzemmódban funkcionáló hibridnél momentán bekapcsol a motor hogy legyen fékerő? Vagy mire gondolsz? Meg a többi zsenitől is kérdezem ezt, aki anélkül értékelte le a választ, hogy legalább alapvető szinten utánanézett volna.

Tiszteletem.

2020. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elektromos vákumszivattyúról ugye hallottál már?

Na, ezért lehet fékezni a hibridekkel akkor is, ha akár már 5 perce áll az Atkinson-ciklusú motor, és a visszatöltéses fékezés kevés lenne. Nem baj, hogy olyan vagy mint a Kelly hőseiben Csodabogár (én csak vezetem, de hogy mitől megy, fogalmam sincs), mert a vezetők többsége ilyen. De akkor nem kell a működésével kapcsolatban osztani az észt.

2020. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hibridnél valóban van elektromos vákuumszivattyú. A start-stopos autóknál nem feltétlenül. Ha nincs elég vákuum, akkor egyszerűen újraindul a motor.
2020. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!