Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autoallapot.hu oldalon...

Az autoallapot.hu oldalon hogyan történik az állapotfelmérés?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom ez ilyen helyszíni szolgáltatás, tehát ahova mondom ők oda jönnek és végzik el a vizsgálatokat.

Ami furcsa a számomra hogy rendes garázson/szervizen kívül hogy lehet átfogó képet alkotni egy autó állapotáról?! Kissé fura ez nekem, de lehet csak nem hiszem el hogy tényleg meg tudják csinálni. Mit gondoltok?


2020. aug. 19. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem velük, hanem másik használtautó átvizsgálóval voltam. Leírom neked részletesen mit csinált (nevess ki nyugodtan, én semennyire nem értek az autókhoz, így ezért vittem szakembert):


- Odaértünk, szemrevételezte, körbejárta


- Festék-rétegvastagság mérővel minden elemet megmért több helyen is


- Elemlámpával alánézett, megnézte a küszöböket alulról, a féktárcsákat, a gumikat, a futómű látható részét, megfogta őket, nem mállik-e valami, megkopogtatta


- Kinyitotta a motorháztetőt, beindította a motort, innentől kezdve folyamatosan járt a motor


- Belülről szemrevételezte az üléskárpitokat, a klíma, elektromos ablakok működését, az üléseket, a kezelőszervek épségét, a biztonsági övet, az ablaktörlőket, a rádiót


- Rádugta az OBD eszközét az autóra és elindította a mobilján a diagnosztikai szoftvert, hogy lássuk van-e valami hibakód, vagy hamarosan elromló alkatrész


- Belenézett a járó motornál a motortérbe, van-e olajszivárgás, megnézte az olaj színét az olajbetöltőn keresztül, megnézte a hűtővíz kiegyenlítő tartály tartalmát, közben fülelt, hogy nincs-e rendellenes hangja a motornak


- Elvittük a kocsit próbakörre, kipróbálta a váltó minden fokozatát, a lábféket, a kéziféket, a kuplungot tesztelgette


- Megnézte a lengéscsillapítók állapotát (rátehénkedett a kocsi elejére/hátuljára, majd felengedte, állítólag az a jó, ha max 1-et pattan)



Majd félrementünk és tájékoztatott, hogy miket tapasztal, véleménye szerint mit kell cserélni azonnal, mit kell cserélni hamarosan, elküldte e-mailben a diagnosztika eredményét.


Szóval nagyon-nagyon sok mindent meg lehet nézni így, ugyanakkor ő is mondta, hogy oké, kicsit olajos volt a motor. Lehet, hogy csak egy szelepfedél-tömítés csere, pár ezerért, de lehet, hogy több százezres hiba, ez csak megbontás után dől el... A klíma nem működik, lehet, hogy töltés kell csak, 12-20ezerért, lehet, hogy rossz az egész, és 50-60ezres hiba. Szóval szerintem alapvetően, ha nem értesz az autókhoz, és nem tudod, hogy mit kell nézni, akkor nagyon megéri elvinni magaddal egy ilyen átvizsgálót. Ő sem 100%, de azért az esélyét nagy mértékben lecsökkenti annak, hogy hulladékot vegyél.


De az örök igazság: a használt autóra MINDIG kell költeni. Tehát olyan nem lesz, hogy megveszel egy TÖKÉLETES használtautót, és nem megy rá el egyből 50-100ezer HUF az első hónapban...

2020. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Végül megvetted az autót?
2020. aug. 19. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:

5-öt néztem meg, amiből az 5. lett jó.

A megnézett ötből, egy hulladékra azt mondtam volna, hogy megveszem:

- közelgő lambdaszonda meghibásodást jelzett a műszer (még nem világított a check engine a műszerfalon)

- a két hátsó lengéscsillapító kuka

- a bal első féktárcsa porrá volt menve

- a két hátsó gumi élettartama végéhez közeledett

- a csomagtér ázott volt belül, de csak miután felszedtük a kárpitot, akkor láttuk, hogy egy lyuk van alul a csomagtér alsó lemezén


Ezeket nekem laikusként eszembe sem jutott volna megnézni... Ezek azért nem olcsó javítások, egy jó kis alvázvédelem stb.


Végül amit megvettem, jó volt, olajcsere, vezérlés csere, klímafeltöltés és a bal első elektromos tükröt kellett cserélni. Egy százasból megvolt az egész.

2020. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. És hogyan nézett az autó alá, rozsdásodás nyomait keresve a karosszérián?
2020. aug. 19. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Lefeküdt egy polifoam szerű cuccra, és alá nézett, elemlámpával. De van olyan akinek van ilyen tükrös cucca, illetve olyat is láttam akinek egész profi száloptikás kamerája van:


[link]


[link]

2020. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nevess ki nyugodtan, én semennyire nem értek az autókhoz, így ezért vittem szakembert"


Nagyon jól tetted. Az teszi rosszul, aki nem nézeti át vétel előtt (feltéve, hogy maga nem szakember).


Engem az érdekelne, hogy mennyi idő alatt tudott a szakember kijönni megnézni. Még aznap, vagy 1-2 nap múlva az egyéb munkái miatt? (Mert ha csak később tud jönni, addigra elvihetik az autót.)

2020. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem ma még meg tudta volna nézni Kecskeméten mikor kora délután hívtam, viszont nem voltam a közelben. De akár aznapra, vagy 1-2 napon belül tud jönni.
2020. aug. 19. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Aznap jó, az 1-2 nap már késő lehet sajnos, ha keresett az autó, mert az ember addig nem foglalóz, amíg át nem nézette az autót, és így 1-2 nap alatt elviheti valaki, aki megkockáztatja, hogy szerelő nélkül veszi meg.
2020. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!