Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már nektek is olyan,...

Volt már nektek is olyan, hogy veszélyes előzést hajtottatok végre, mert meguntátok az előttetek szerencsétlenkedőt?

Figyelt kérdés
(Nem tűnt először veszélyesnek, de azzá vált) Nekem ma sajnos így volt és nem tudok túllépni rajta.
2020. aug. 20. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt, igen.
2020. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetem még nem volt, de hoztam már rossz döntést én is vezetés közben. Mindenki hibázik, aki emberből van - nincs ezzel semmi baj. Túllépni nyugodtan lépj túl rajta, a fontos az, hogy tanulj belőle és a ne kövesd el ugyanazt a hibát mégegyszer.
2020. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, aki sokat vezet, előbb-utóbb keveredik veszélyes előzésbe.
2020. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt, ráadásul a gyorsforgalmin.
2020. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Traktort fogtam majdnem. Nem tudom mi az a széles valami, eke vagy tárcsa, lényeg, hogy ment előtte az felhajtva, én meg gondoltam előzöm, csak az volt a baj, hogy épp be akart kanyarodni balra egy földútra, el kellett rántanom kicsit balra, az volt a szerencse, hogy sima volt a padka, meg visszapillantóban láttam, hogy indexelt is, csak épp hátul kitakarta az a felhajtott rész.


Hogy ez mennyire szabályos azt nem tudom, veszélyesnek veszélyes volt akaratlanul.

2020. aug. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teherautót előztem, jól belátható szakaszon. 60-nal tötymörgött. Nem jól mértem fel a kocsim erejét, mellesleg a teher se segítette az előzést, szerintem még kicsit rá is gyorsított, de ezt bizonyítani nem tudom. Kis teljesítményű autóm van, 3.ban hajolt a taposólemez, így nem kerültem szendvicsbe a szembejövővel és a kamionnal.

Megjegyzem, amikor utánfutózom, és látom,hogy vki előzne, de necces lehet a sztori, lassítani szoktam, hadd soroljon be elém. Ez egyes tehereseknél nem szokás.

2020. aug. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 nekem nincs gyenge autóm, igaz nem izomautó, de az átlagnál kicsit erősebb, nyomatékosabb. De száguldozni nem szoktam, a megengedettet legfeljebb 10%-kal lépem túl. Így sokan szoktak engem előzgetni gyengébb autókkal is. Az evidens, hogy ha előznek és látom, hogy jönnek szembe, vagy beláthatatlan kanyar jön, akkor párat visszaklattyintgatok a tempomaton, hogy segítsem az illető előzését. Ha kell, még akár fékezek is. Volt már ilyenre példa.

Amúgy elég türelmes sofőr vagyok. Inkább túl türelmes, már átesek a ló túlsó oldalára. Ha nincs előttem rengeteg hely, olyan szituációban ahol 10-ből legalább 8-an előznének, én inkább kivárok. Pedig nem tegnap óta van jogosítványom. kerek 20 éve vezetek. Nem vagyok hivatásos sofőr, de így is mögöttem van nagyjából 500.000 km. Gyorsan lekopogom, de balesetem, koccanásom még soha nem volt.

2020. aug. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezért is kéne büntetni a gyorshajtás mellett az indokolatlanul lassan haladást is...
2020. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!