Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy ami igényes...

Miért van az, hogy ami igényes autó, arra egyből azt mondják, hogy rossz?

Figyelt kérdés

Szigorúan az ismerősi köröm veszem alapul, de máshol is tapasztaltam már hasonlót. Nem szeretnék általánosítani sem, de biztos találkozott már mindenki hasonló szituációval.


Adott egy igényesebb autó, mint jelen esetben az én Renault Scenic-em. 2002-es, még a kerek hátú. Nagyon szeretem, tágas, kényelmes, nem a legerősebb motorral van felszerelve és nem is a leggyorsabb, de már fél Európába elvitt. Hogy mi a baja? Szerintem semmi. Van 1-2 kényes része, trafó, akkumulátor, de azért egy 18 éves kocsiról beszélünk. Mások szerint ezzel szemben ez egy f.s, problémás, állandóan szerelőhöz kell vinni, stb.

Tény és való, a francia autók (saját tapasztalatom szerint) olyanok, hogy ha leírták, hogy 20 ezer km-nél kell cserélni az X alkatrészt, akkor bizony 18-19 ezer km-nél időpontot foglalok a szerelőhöz és kicserélem. Nem várok 20-22-25 vagy akár 30 ezer km-ig, meg amíg tönkre megy, mert rántja magával a következő alkatrészt és egybe már jóval költségesebb cserélni.

Ezzel szemben az ismerősi köröm már-már isteníti a Suzukikat, Opeleket, Daciákat. Tény és való, hogy van hozzá alkatrész és olcsóbb, de szerintem nem összehasonlítható a kettő, mert ha hasonló évjáratot hasonlítunk össze, a rozoga Suzuki vagy a 4 kerekű koporsó Dacia nem ér fel egy francia kényelemmel. Az Opelekre már ezt nem mondhatom el, én is csak jókat tapasztaltam velük, de tény, hogy kényelemben elmaradnak.


Ellenben miért van az, hogy ha egy hasonló "problémás" kocsinak jó gazdája van, akkor áradozik nem egy esetben a kocsiról, míg mások szerint egy kaki? Ugyanilyeneket hallottam a Chrysler-ekről, Fordokról is, hogy míg egyesek szerint rosszak, mások szerint a legjobbak, csak igényesek.

Nem szeretnek az emberek foglalkozni a kocsijukkal? Vagy az igénytelen járműveket szeretik? Vagy talán elfogultak a tulajdonosok?


Ismétlem, szigorúan az ismerősi körömből indultam ki, bár interneten is sok hasonlót láttam.



2020. aug. 22. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Most igazából idejöttél panaszkodni, hogy bántják a pici francia ékszerdobozodat?


(Azt már nem firtatnám, hogy te is erősen alálősz amikor hasonlítod másokhoz, úgy meg nem nehéz nyerni)

2020. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát tudod, kinek mi az igényes autó... nekem a csúnyácska Renault Scenic egy szürke egér, mint száz másik modell. Minden csak nem igényes. Inkább egy igavonó ló.


Ellenben, egy Lexus, na az már igényes.

2020. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Fenébe, már megint minek kattintottam. Igényes autó van a címben, aztán kiderül hogy csak egy nagykorú Rönyón vergődik a kérdező.
2020. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De akkor most az igényes autót úgy érted, hogy szervizigényes?
2020. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4# igen, így értettem.

Bár tény, én vagyok a hülye, hogy a gyakori kérdéseken választ vártam kioktatás helyett.

2020. aug. 23. 01:14
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Már bocs, de te jöttél házhoz a lószerszámért.

Provokatív, értelmetlen és terjengős kérdést tettél föl, ami ráadásul kevés valóságalapot tartalmazott.

Te alkalmaztál különböző megbélyegzéseket (rozoga Suzuki - haha, az még ridegtartás mellett is egyben marad, szemben a krómpinás fossal; koporsó Dacia - muhaha, ne zavarjon, hogy átemblémázott Rönyót szidsz, csak a betanított munka román benne, de a franszoá minőségbiztosítási követelményeknek meg kell felelnie), aztán csodálkozol, hogy leolt mindenki. A te 18 éves bármid már nem az "igényes autó" kategória, hanem agy viszonylag jó állapotban megőrzött átlagautó, ilyenekkel van tele a hasznaltauto.hu.

2020. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megtudtuk, hogy neked van egy "igényes" francia autód.

Ezzel ellentétben másoknak rozoga suzukijuk és 4kerekű koporsó Daciájuk továbbá kényelmetelnem Opeljük van.

És akkor????

Mit akarsz kihozni ebből?

2020. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Az nem ért az autókhoz, aki rámondja a francia autókra, hogy mind rossz. Vannak 1-2 problémásabb motor belőle 1.5 dci, 2.2dci. Mivel ezekből elég sok készült ezért sok ember szidta és köpködte, így terjedt el, hogy francia fos. 100-150e km-ig ezekkel se volt sok gond mellesleg. Viszont ezzel szembe Renaultnak vannak nagyon jól sikerült motorjai is pl: master 2.3 dci, ami normális használat, karbantartás mellett vígan tudja az 1millió km futást is. Olyan helyen dolgozom, ahol ilyenekkel fuvaroznak. Az biztos, hogy a Renaultnál nincs sok kényelmesebb autó. Manapság sokkal több gond van egy Ford transit 2.2tdci-vel, vagy egy sprinter 2.2 cdi-vel. Sokan német autó fetisbe szenvednek ezért akadt be a lemez, hogy csak a német a jó, pedig a mai új autókban, pont hogy gyakran ezek számítanak rossznak. Duplaturbót, részecskeszűrőt, kettőstömegűt, adbluet, mindent rápakolnak egy kisköbcentis benzinesre is. Inkább vennék egy 10-15 éves szívóbenzinest, mint egy ilyen pénznyelőt.
2020. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#8: Egyfelől nem kisteherautókról szólt alapvetően a kérdés, hanem személyautóról. Másrészről az autó nem csak a motorból áll, és sajnos a franciák nagy része pont a minden másban gyenge. Pl. állandó elektromos problémák.

Az Euro 6-os normáknak megfelelő modern motorokat mérni Euro 2-es szög egyszerű, de sokkal szennyezőbb motorokhoz, és ezt levetíteni nemzeti szintre meg kb. nettó hülyeség.

2020. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Személyautóból is nem egy francia futott már 1millió km már vagy többet. Elektromos probléma citroenre/peugeotra jellemző esetleg. De ez elmondható Fordról, Mercedesről, Bmwről stbstb. Ennyi erővel akkor minden autó ócskavas, mert egy idő után valami meg fogja adni magát. Látom fotelszerelő/szakértő vagy te is, mert akkor tudnád, hogy 2010-től gyártott Euro5 besorolású részecskeszűrős 2.3 masterokról beszéltem. Nem épp szög egyszerű mégis rengeteget elmennek.
2020. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!