Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicserélnéd magadnak, vagy...

Kicserélnéd magadnak, vagy ismerősödnek otthon a féktárcsát és a fékbetétet? Sok ismerősöm nem meri,mert ha baj van…

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Valószínű meg tudnám csinálni, de a fék nem játék. Meg különben is, legyen benne a szervízkönyvben. Annyi kedvezményt ad a szerelőm az alkatrészre, hogy kb. ugyanott vagyok árban, ha vele csináltatom meg, mintha én venném meg az alkatrészt és magam csinálnám.
2020. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Aki ért hozzá persze hogy kicseréli.

Egy tárcsa és betét cserét nem is lehet elrontani, annyira egyszerű.

2020. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha vannak szerszámaid és érzel magadban késztetést megéri.

Magamnak cseréltem már elöl hátul kompletten. Nem vészes de így, hogy venni kellett hozzá sok mindent nem jöttem ki olcsóbban viszont élveztem csinálni.

Nyomatékkulcs mindenképp ajánlott. Elrontani tényleg nem nagyon lehet, általában youtube-on videót is találsz.

2020. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Eddig még mindig magamnak cseréltem. Meg másnak is.
2020. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Ki tudnám cserélni, nem bonyolult dolog, nem agysebészet. Többször végignéztem, ahogy a szerelőm cseréli. Legutóbb épp két hete. A tárcsákat betéteket én vettem meg és vittem. Így csak a munkadíjat és a fékpad használati díját fizettem. Valahogy nem bízok abban, hogy "jól van az úgy". Inkább legyen róla mérési jegyzőkönyv. Igaz, hogy eddig mindig elsőre minden oké lett, de engem ez így jobban megnyugtat, hogy le lett ellenőrizve. A féken simán a saját és mások élete is múlhat, nem játék, még ha viszonylag egyszerű szerkezet is.
2020. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én mindent elcseszek.
2020. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Csináltam már többször, kis utánajárás után bárki képes rá, feltéve, hogy megvan a szükséges szerszámkészlet, emelők, kenőanyagok. Illetve, hogy van-e kedve összepiszkolni magát.

Ha a nyomatékokra odafigyelsz ezt elrontani nem lehet (pl. a betéteket csak egy irányba lehet betenni). Fékfolyadékhoz én sem nyúlok, mert a légtelenítést el lehet rontani (pedig ha jól csinálod, az is könnyű).

2020. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

El tudják rontani ezt is.. de nehéz. :D

Fékbetétet képesek egyesek betenni fordítva kopórésszel kifelé. :D

2020. aug. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Aki azt hiszi, hogy egy szerelő jobban fogja neki megcsinálni, hatalmasat téved...

Nem figyel oda, nem az övé, közben telefonál millió helyre, beleveszi a leggagyibb visszahúzó-rugó készletet, ami elrohad 1 év után, fékdobnál végzetes lehet...befeszül a dobfék, és blokkol a kerék.

Bár aki 200 ezer forint munkadíjat fizet ezért, annak valószínű jól megcsinálják...gondolom a lepontozóbajnokok mind ilyen helyre hordják a Bentleyjüket.

2020. aug. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#10: Csak azért se pontozlak le, de számodra miért elképzelhetetlen, hogy vannak nomrális, lelkiismeretes szerelők?

Nem csak sufniban, számla nélküli tákolás létezik, vele szemben a megfizetlhetetlen márkaszervízzel

2020. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!