Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elárulná nekem valaki hogy...

Elárulná nekem valaki hogy járdán miért mennek emberek elektromos rollerel, kerékpárral?

Figyelt kérdés

Belvárosba költöztem, az utóbbi időben elég sokat sétáltam a környéken...


Döbbenten tapasztalom hogy sokan halál nyugodtan, full sebességgel, mindenkit leszarva mennek elektromos rollerekkel, kerékpárral.


Ha meg nem mész arréb, még ők vannak felháborodva.


Én mondjuk leszarom, van hogy direkt ugy csinálok mintha ott se lenne, de rendőr miért nem figyel ezekre?


Múltkor a Szabadság hídon rendesen egy bicikli konvoj jött szembe, kb. mintha a Tour De Francon lennénk.



2020. aug. 23. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tényleg így van, jönnek szembe bicajjal, és még ők néznek rád csúnyán ha nem akarsz elhúzódni előlük. Én az Árpádhídon szoktam találkozni ezzel a jelenséggel.
2020. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig jobb mint az autók között 10 centire, 40-el.
2020. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy ahol nincs felfestve kerékpárút, akkor az autók között kell menniük? Csak kérdezem, nem tudom.
2020. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 belapus ***** válasza:

Úgy rémlik, az elektromos rollerrel nem közlekedhetnek közúton.Mintha a rendőrség már néhány büntetést kiosztott érte.A kerékpárosokat ez nem menti.

Az is igaz, hogy kevésbé biztonságos a helyzet a gépjárművek között.

2020. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fel kell lökni őket. :D
2020. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a gyalogosoké a járda, biciklivel a bicikli úton, vagy a rendes úton az autók mellett kell menniük. Ha viszont mégis a járdán jönnek, akkor nekik kellene figyelni a gyalogosokra és nem fordítva.
2020. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert sajnos sokan nem mernek az úttesten menni. Ez pedig annak köszönhető, hogy sok autós agresszívan viselkedik a kerékpárosokkal: pl. centizgetés, dudálás, beszólogatás. Én magam is megkaptam már párszor néhány kedves autóstól, hogy "miért nem a járdán mész?".

Hidd el, ha az autósok nem terrorizálnák őket, akkor eszükbe nem jutna a gyalogosokat kerülgetni a járdán.

2020. aug. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Hol menjenek? 100x jobb, minthogy az úton menjenek.
2020. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennek ezek mindenhol. amúgy ha már a járdán emberek közt megyek bármivel, akkor nem ész nélkül húzok,hanem lassan elgurulgatok köztük.
2020. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Baranyában egy 1000 lelkes faluban lakom. itt is ugyanúgy mennek, szóval nem lakhelyspecifikus a dolog.
2020. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!