Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme egy használt...

Van értelme egy használt autóra nagyobb összeget költeni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy 2006-os, 1.2-es fekete Opel Corsa C-t. Most van benne 92 ezer km.


Sok dolgot cserélnem kell rajta. Most per pillanat szelepfedél tömítés kell, mert szivárog az olaj, de vannak ennél nagyobb kiadások is. Mostanában hangoskodik a motortér, lehet cserélni kell az ékszíjat. A kerékösszetartással is gondok vannak, rezeg az autó 70-en, no meg a kézifék is kuka, mert tövig kell húzni, hogy megfogja az autót. Utóbbin próbáltunk állítani, de semmi sem történt, “kilazult”.


Alul rozsdásodik sok helyen, nem volt mindig garázsban. A kipufogódob lassan kilyukadhat.


Na már ha ezeket mind kicserélem, szerintetek mennyire lehet életképes a kis autóm? Kevés benne a kilométer, viszont most elég sok nyűgje van. Ennek ellenére amúgy nagyon jól néz ki, esztétikailag szép az állapota.


A kérdés lényege az az, hogy szerintetek érdemes nagyobb összeget költeni rá és teljesen helyrepofozni? Jelenleg egy jó meleg garázsban tartom, ott a nedvesség helyett legfeljebb por éri.


Imádom vezetni a Corsát, csak nem tudom van-e értelme a teljes renoválására költeni. Nem tudom vajon meddig húzza egy már 14 évesnek számító kisautó. Szerintetek ne sajnáljam rá a pénzt?



2020. aug. 24. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
én keveset vezetek, 1,5 éves a kocsim és 21k km van benne...szerinted mennyire reális, hogy a te kocsid nem volt visszatekerve párszor?
2020. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
92 ezret futott autónak olyannak kellene lennie, mint az újnak, még a kora ellenére is. Ezek a problémák, nem vészesek, de szerintem is több kilométer van benne valósan. Ha nincs pénzed másikra, akkor csináltasd meg és használd, ha van, akkor cserélheted.
2020. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szelepfedéltömítés és ékszíjcserét úgy hívják: karbantartás!

Halló, egy autót karban kell tartani, ezt senki nem mondta neked vásárlás előtt?



Amúgy ezt a kettőt anyagárban meg tudod csinálni magadnak is.


Nem tudjuk mennyiért vetted a kocsit, mennyit szeretnéd használni, egyáltalán mi a rossebnek vettél 1.2-es Corsa-t.. De ha nem akarsz rá költeni akkor ne költs, lakd le és add el műszaki lejárta előtt. Aztán ne vegyél több autót, mert az autókra költeni kell ám :D

2020. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kevés km ellenére is öregszik egy autó. Csodák nincsenek. Van a családban ténylegesen keveset futott Lanos, E11 Corolla, de mindegyiken látszik a kor, semmivel se néznek ki különbül egy ugyanúgy megvigyázott több km-es példánynál. Ezért nem értem, miért sláger ez még mindig, miért várják az emberek a csodát egy öreg autótól.
2020. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent megkell csinálni , az olaj folyástól a kézifékig és a kipufogót is.

Csak azt nem értem hogy " Mostanában hangoskodik a motortér", ez mit jelent?

2020. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem hogy " Mostanában hangoskodik a motortér", ez mit jelent?


azt, hogy a kérdezőnek gőze nincs az autókhoz,aminek ékes bizonyítéka, hogy megvett egy lestrapált, visszatekert órás, 14 éves kocsit és meg van lepődve, hogy költeni kell rá pár hónappal később

2020. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne értelme? Hacsak nem akarod 1-2 éven belül bontóba adni, akkor azért az összegért cserébe, amit ráköltesz, lesz egy karbantartott autód, ami valószínűleg nem hagy majd az út szélén. Sőt, még talán el is tudod majd adni valamennyiért. De csinálhatod azt is, hogy veszel pár évente egy újabb öreg használt autót, amit addig használsz, amíg megy, aztán leadod a bontóba. Ezekre mondjuk nem igazán költesz, helyette viszont a vételárat, átíratást fizeted újra és újra.
2020. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ebből egyik se komy hiba. Egyedül az ékszíjcserét nem halogatnám. A többi apránként is ráér.
2020. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi ideig akarod használni?

Ha csak pár hónapig, aztán eladod áron alul a lerúgott hulladékot, akkor minek foglalkozni vele persze. Ha értelmes állapotú autót akarsz hosszabb távra, akkor értelemszerűen meg kell csináltatni


Mondjuk ezeket kivétel nélkül is láthattad vétel előtt is, tudtad mire számíts.

2020. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ez egy elhanyagolt autó, amire most költeni kell. Szelepfedél tömítés, hosszbordás szíj, kézifékkötél, futómű. Ezek gyakorlatilag kopó lakatrészek. Bármelyik autón előbb utóbb foglalkozni kell ezekkel. Csak emiatt nem lökném bontóba.

A rozsda már komolyabb dolog. Kérdés, hogy mennyire rohad. Mennyire kell lakatolni.

Na meg hogy mennyi ideig szeretnéd használni. Van-e lehetőséged, pénzed, igényed sokkal jobbat, újabbat venni. Összehasonlításul nekem egy 15 éves H Astrám van 300e km fölötti futással. Most kapott új fékeket elöl-hátul 100e Ft értékben. Májusban kapott elöl két IDS+ lengéscsillapítót toronycsapágyakkal együtt 250e Ft értékben. Előtte kapott vadonat új Hitachi generátor, Continental szíjjal 150e Ft értékben. Most ősszel fog új téli gumikat kapni, amire nagyjából szintén 100e-et számolok. Most jött el az az idő, hogy már erre is kell költeni. De ezek nagyrészt kopó alkatrészek. Ennél nagyobb baja soha ne legyen! Abszolút nem sajnálom rá a pénzt, mert szép az autó vigyáztam rá, jól is megy, kényelmes, jól fogyaszt. Hála istennek rozsda nem igazán jellemző. Nincs igényem ennél újabb, komolyabb autóra. Úgyhogy annak ellenére hogy már 15 éves, simán költök rá, megkap mindent amit kell.

2020. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!