Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit nézzek meg egy használt...

Mit nézzek meg egy használt autón?

Figyelt kérdés
Már kinéztem egy 3-as golf ot első automnak. El vitetem majd az eggyik simerösömhöz, hogy átnézesse. a kérdésem az lenne, hogy használt autón miket kell megnézni egyrészt magamnak amit ki kell probálni rajta illetve, hogy az általános átnézésen kívül mit mondjak a szerelőnek, hogy mit nézzen meg ami esetleg késöbb sok bonyodalmat okozhat nekem. előre is köszönöm a válaszokat
2010. aug. 5. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

# Illesztési hézagok mindenhol egyformák, párhuzamosak? Mert ha nem, akkor ott bizony már megbontották a karosszériát. Jöhet a rétegmérő!


# Vásárlás előtt tudakoljuk meg a márkaszervizben, hogy a keresett típus fényezésénél mekkora az elfogadható mikron (a festékréteg vastagsága). Ez általában 90-150 között szokott lenni, de hivatalosan 300 mikronig elfogadható. Ez azonban már mindenképpen valamilyen utófényezésre utal, amit nagy valószínűséggel még a gyárban tettek meg, amennyiben az autó összes(!) elemén egyformán vastagabb a festékréteg. Az ennél nagyobb érték mindenképpen sérülésre utal. Minden elemet több ponton mérjünk meg, így a tenyérnyi javításokra is fény derül.


# Idősebb autók esetében küszöböt, hátsó sárvédőíveket kikezdte már a rozsda? Ha igen, annak javítási költségével számolnunk kell, és alaposabb szemrevételezést kíván az alváz, a váznyúlványok, egyes típusoknál a szőnyeg alatt padlólemez.

Fiatal gépkocsik esetében ez az egyetlen pont, ami miatt nem kell aggódnunk a 6-12 éves átrozsdásodási garancia miatt, feltéve, hogy a szervizkönyvben vezették a karosszéria átvizsgálást.


És még rengeteg dolog itt:


[link]

2010. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
14:44 - ez korrekt volt, nincs mit hozzatenni
2010. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
MINDENT!!!
2010. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
25%

hogy fel van-e fújva a kereke. ha nincs, akkor még ha sazr is, akkor sem tudod betolni a bontóba...


amúgymeg vegyél inkább régi swiftet...

2010. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszoloknak. Még várok tanácsokat szívesen:)
2010. aug. 5. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a csavarok színrevanak-e fújva

alvázszám megvan-e(komolyan gondoltam)nincs-e kifurva

motorikusan mi bene az eredeti

és próbaúton mindent kapcsolgatni ki-be

ha kihúzatod kőkeményen nemfog belehalni 1x-2x

2010. aug. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!