Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fénykép alapján büntetnek...

Fénykép alapján büntetnek parkolásért?

Figyelt kérdés

Véletlenül egy rövid időre mozgássérült parkolóba álltam be. A szélvédőn egy cetlit találtam, hogy valaki lefényképezett és be fog jelenteni.

Kaphatok így büntetést?

Sosem állok mozgássérült helyre, most sem álltam volna, de egy fa eltakarta a táblát és nem láttam, az aszfalton meg nem volt jelzés.

Köszönöm!


2020. aug. 27. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem.
2020. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak a közterület-felügyelő vagy rendőr büntethet, a saját maga által készített fotó alapján. Az amatőr házmesterlelkű fotója valószínűleg nem is alkalmas a feljelentésre, mert látszódnia kell a rendszámnak, és a helyszínnek is egyértelműen felismerhetőnek kell lennie. Kell egy fotó a tábláról is, amin szintén a helyszín is beazonosítható, amúgy az egész feljelentősdi nem áll meg. Ha tényleg eltakarta a fa, akkor az is látszódni fog a képen.

Nem lesz semmi az ügyből szerintem, mert az ilyen fotózgatók tanúskodni már nem szeretnek.

2020. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.


Amennyiben mégis, akkor pedig nagy eséllyel egy szabálysértési eljárás lesz, ahol első körben majd meg fogják kérdezni levélben, hogy ki vezette az autót adott időpontban. Amire te majd szépen azt mondod, hogy nem vagy köteles közeli hozzátartozódról vallani, márpedig adott időben, adott helyen közeli hozzátartozód parkolt az autóval. Innentől nincs mit tenni.

2020. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tuti semmi nem lesz. Csak be akart fenyíteni.
2020. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem, hogy igazatok lesz :)

2020. aug. 28. 00:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Önkéntes rendőrök édes jó istenem hányni tudnék tőlük
2020. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ilyenkor amúgy az nem jogsértés, hogy más autóját (a rendszámmal együtt) fotózza?
2020. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!