Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet megtalálni...

Miért nem lehet megtalálni sehol sem,hogy egy 2002-es Daewoo Lanosba milyen üzemanyagot kell tankolni ??

Figyelt kérdés
A különböző autómárkák felsorolásaiban ez a tipus nem szerepel,mintha ilyen autó nem is létezne Magyarországon !!!

#daewoo lanos 1,3 üzemanyag igénye #E-5 /95-ös benzin
2020. aug. 27. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A kézikönyv nem jó? [link]


Úgy látom 91-es vagy nagyobb oktánszámú jó bele

2020. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Ha az a kérdés, hogy dízel/benzin, ebből a típusból csak benzinest gyártottak. Ha jól tudom 2000-es évjárattól mehet bele az E10. Máskor egyértelműen fogalmazd meg a kérdésed. Köszi.
2020. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Más kocsinál is előjön ez a kérdés.

Érdekes, de senki sem képes tisztességesen felsorolni, hogy mik azok a dolgok amik esetén nem javallott a trágya E10 használata, vagy milyen motorjellemzőknél. Ugyanis az újabbak közül is be lehet ám szopni, főleg VW-nél.


De, hogy legyen egy tuti támaszod.

Amelyik kocsinak fém benzintankja van, az biztosan a nem ajánlott kategória, mert szétrohasztja. (ettől még a motor lehet, hogy menne)


Aztán ami 8 szelepes, az se lesz az igazi E10-el, mert nem arra a szarra lett tervezve.


A 16 szelepeseknél már érdekes, és itt lehet egy fasza vételbe belefutni, ha nem figyelnek...


De hogy mi lehet a fő oka, nem igazán tudom, csak a hablaty van. A lényeg úgyis az, hogy kibassanak a régi autók tulajaival, és kukázzák mindet, vegyenek újat.


Az Euro3-as talán már mind jó, de ebben sem vagyok száz százalékig biztos, pedig pont ma láttam egy listát. [link]


https://www.youtube.com/watch?v=-wLJecVfiUk&t=43s


Dévógyár meg ugye már régesrég nincs. Az valami opel kadett utózat lehet az a motor, nem?


Nagyszájú, de... https://www.youtube.com/watch?v=JkR-q-HolMQ


És

https://www.youtube.com/watch?v=wvXQgz6yKpY

https://www.youtube.com/watch?v=CI7hiFdqKNw


De legfőképpen ezt nézd meg!

https://www.youtube.com/watch?v=fltqiKeMbn8


Mi most fogunk benzinszűrőt cserélni, biztos ami biztos.

900-as seicento, 8 szelepes, hullaegyszerű motor. Tank már cserélve szétrohadás miatt.

a retek 95-össel indulás után rángatgat, de felgyorsulva már nem. A drága 100-as benzinnel viszont tökéletesen megy... nyáron, dögmelegben, friss műszakisan. (műszakira persze biztos ami biztos, 100-as benzinnel mentünk)

Amit soha ne csinálj, ne keverd az E10-est a 100-assal, hanem előbb fogyaszd ki, tankolj rá E100-at, azt is fogyaszd ki, majd újra E100, már mehet bőven. Meg fogsz lepődni. + kipufogót is cseréld, mert eltömődik és lefullasztja.


Ez az E10 egy átverés, mert 95-ösnek árulják, ugyanannyiért de nem az! Ez csak azért van, hogy vedd meg a drágát. Hogy kapják be.

2020. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen, átverés az E10, nem 95 az oktánszáma, hanem magasabb. Annakidején az E85 oktánszáma 105 volt. Köztudott, hogy az etilalkohol kopogástűrése jóval nagyobb mindt a benziné, sőt, igazából csak kompresszióra, szikra nélkül be sem gyullad (ezért nem lehet dízelt átalakítani egyszerűen alkohol üzeműre). A többi szófosás meg értelmetlen, ezerszer ki lett tárgyalva, az E10 megeszi a tankot, károsítja a motort az pont olyan mese, mint az hogy az 5G adótornyok terjesztik a Covid19 fertőzést. 60.000 kilométert mentem tisztán E85-el, és valahogy semmi nem akart tönkremenni.
2020. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmesebb válaszokat! Akkor pontositanám a kérdést,mivel van aki nem érti! Daewoo Lanos 1,3 S benzines 2002.decemberi kiadás,azt hittem mindenki tudja,hogy csak benzines van belőlük,azért nem irtam külön le.Csupán csak az E-5,E10-es jelü benzin tankolási lehetősége érdekelt volna.Üdv Mindenkinek !
2020. aug. 28. 12:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt még mondanám,hogy 2019 előtt 95-ös E-5 benzint tankoltam mindig,szuperül működött vele az autó.17 éves az autó és 105000 km van benne.
2020. aug. 28. 13:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, mert addig csak annyit tudtunk, hogy 95-ös oktánszám és csókolom. Erre fel behozták ezt a szutykot és minden 95-ös E10-es lett, gyakorlatilag nem tudsz E5-öset venni! Az kell? Vedd a sokkal drágábbat!... Egyszerűen más az összetétele, trutyi. Nem ehhez gyártották a kocsit.


A videókban benne van mi a lényegi különbség. Mi mostfogunk benzinszűrőt cserélni, jelenleg 100-as van benne, hát meglátjuk mi lesz. Vagy bejön, vagy nem. Amúgy is most kéne szűrőt cserélni.

2020. aug. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!