Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen vagy Ford? Miért?

Citroen vagy Ford? Miért?

Figyelt kérdés

Melyik a megbízhatóbb autókat produkáló gyártó?

Kérdésem a kb. 2000 utáni, dízelmotoros autókra értendő.



2020. aug. 28. 08:41
1 2
 1/12 L.. István ***** válasza:
36%

Szerinted hány olyan ember jár erre, aki sokat nyúzott mindenféle 2000 utáni dízel Citroeneket és Fordokat és szignifikáns a véleménye? Bocs, tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam.


Na de arra is: kollégának tizenéves dízel Berlingo-ja van, azt mondja, hogy ha lehetne kapni ugyanolyat újonnan azonnal venne egyet.

2020. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bízom benne, h nem csupán mondjuk 2005 után születettek randalíroznak itt. :)
2020. aug. 28. 09:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Mindkét gyártó alkotott olyan autókat, motorokat amelyek több százezer kilométeres futásteljesítménnyel rendelkezik. Arról nem is beszélve hogy a Peugeot-Ford is fejlesztett közösen dízelmotort melyeket tudomásom szerint a Citroen is használt. Jómagam ha választani kellene Fordra szavaznék. A franciáknál sok az elektronikai probléma. Volt Citroenem, Peugeot-om,Ford-om,Bmw-m,mind dízel. Most egy 1.9 pdtdi Vw. 40/f.
2020. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Ford. Mert nem francia.
2020. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Psa-motorokat használ a Ford a 4-es Mondeo óta, ha dízelről van szó. Saját dízelei elég haloványak voltak.
2020. aug. 28. 10:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, khm...

Ez a két márka messze nem a legjobb dízelmotorokat gyártotta, pláne nem 2000 fele.

Tehát egyik se.

2020. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A francia autókat kerüld el, ha megbízható kocsi a cél.

A FORD ha a kettő közül kell választani

2020. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. A Fordról nekem egy nagyon rossz emlékem van, öcsémmel mentünk kirándulni az ő Mondeójával, ami 2002-es tdci dízel.

Már panaszkodott ,hogy furcsa hangokat ad ki ,de nem akarta vinni szerelőhöz, mivel egy éve ráköltött 450.000 forintot.

Summa summarum, mikor vissza akartunk indulni se szó se beszéd, lerobbant, és nem indult el.

Ezen kívül mindig valami baj volt vele.

Az egyetlen jó fajta megbízható Ford az az, amiben Volkswagen 1.9-es tdi motor van.

Pl. Galaxy. Itt a PD elem az egyetlen ,amit ha az életben egyszer ki kell cserélni drágább lehet.

Ezen kívül ,minden ok.

2020. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1.-nek 100% jót ír és egyet értek vele.

Mindkét mondatával. Mert olyan ember nem igen van akinek pont eza a 2 féle lett volna. Amúgy mindenki a magáét dicséri.

A francia 1.9 szivódizel a világból kimegy és vissza is jön, aztán ott van 2.0 HD amit etalonnak tartanak a mai napig.

Azt a hülyeséget is elfelejthetnék már hogy a franciának az elektronikájával baj van, mert nincs több hiba vele mint bármelyik autóval. Nekem is az van de szinte semmi nem volt még vele ilyen probléma.

2020. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


9#

Sajnos én a Peugeot 307 1.6 HDI-vel megjártam. Motorikusan meg voltam elégedve vele de minden egyéb az krimi volt.

2020. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!