Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka,hogy sokan a ködlámp...

Mi az oka,hogy sokan a ködlámpát használják nappali menetfénynek?

Figyelt kérdés

Sok modellnél a ködlámpába van integrálva a nappali menetfény is.

Ezt úgy lehet első látásra felismerni,hogy amikor a nappali menetfény ég, akkor semmi másnak nem szabad égnie, ugyanis, így szabályos.


Viszont, sokaknál látom, hogy felkapcsolják a helyzetjelzőt, meg mellé a ködlámpát is.

Nappali menetfényt akarnak imitálni vagy mi az oka?


A ködlámpa erősebb és irányítottabb fényű, mint a nappali menetfény.Utóbbit elsősorban a spórolás szülte, csak annyi fényt ad,hogy látszódjon az autó.Nem megy így a nagy teljesítményű fényszóró.



2020. aug. 29. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
El vagy tévedve. Fényszóró és menetfény nem működhet egyszerre. A helyzetjelző nincs tiltva.
2020. aug. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
🤦‍♀️
2020. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék, ezt akartad hallani?
2020. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ennél is nagyobb butaságot szoktam látni.....a menetfény helyett felkapcsolják a helyzetjelzőt. Sok mai kocsiban ez a kettő ugyanaz, általában valami formás LED a fényszóróban. Onnan lehet felismerni hogy ha helyzetjelzőre van állítva gyengébben világít plusz hátul is világít a helyzetjelzője.
2020. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom azért kapcsolják fel a helyzetjelzőt is mert magában a ködlámpát a legtöbb kocsinál nem lehet, csak ha a fényszóró is fel van.
2020. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes dolog ez a nem működhet együtt dolog. Nagyon sok autón láttam már, hogy a menetfénnyel együtt ég a tompított.

Én azt hittem gyárilag olyan.

2020. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Ha felkapcsolod a tompítottat a menetfény fog égni, csak halványabban hogy ne vakítson a sötétben.
2020. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Menetfénye válogatja.

Valamelyik utólagos DRL(pl. régebbi OSRAM) olyan, hogy benne van a helyzetjelző E-jele is, gyújtásra maximális fényerővel világít, helyzetjelzőt kapcsolva 25%, fényszórót kapcsolva kialszik. Az egyszerűbbekben nincs helyzetjelző funkció.

A gyárilag beépített cuccok sem működnek egyszerre a fényszóróval.

2020. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is sokszor látok éjszaka városban jó látási viszonyok mellett helyzetjelző + ködlámpa kombót. Amit nem is értek, mert eddig nekem minden autómnál csak tompítottal együtt volt kapcsolható a ködlámpa. Vagyis ha pl a menetfény világított, és bekapcsoltam a ködlámpát akkor a fényszóró automatikusan felkapcsolta a tompítottat is. Szóval érdekes, hogy egyeseknél így is működik.

Értelme nincs sok, de engem ez kevésbé zavar. Ködlámpa általában engem nem szokott vakítani. Azt sokkal jobban gyűlölöm, mikor városban reggel van egy kis párásság, 1 km-ig simán el lehet látni, vagy csak szemerkél az eső, közvetlenül a paraszt mögött haladok, araszolok a dugóban, de a hátsó ködlámpának ha már van, kötelező világítani. Nekem meg kifolyik a retinám. Hiába villantok rá, csak néz nagy bambán a visszapillantóba és nem veszi a lapot, mi a gond.

2020. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!