Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a velemenyetek a dizeles...

Mi a velemenyetek a dizeles autokrol, vennetek ma olyat?

Figyelt kérdés
2020. aug. 29. 21:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Én nem szeretem, nem vennék.
2020. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Igen én vennék mivel elég sokat megyek. Viszont nem ragaszkodom egyik üzemanyaghoz sem.
2020. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
79%
Nagyvárosba csak városi autónak nem, de amúgy minden másra dízel.
2020. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Dízelt már semmiképp még ingázásra sem. Városba meg erősen elgondolkodnék egy Nissan Leafen.
2020. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Most is az van, nem érdekel a dízelhiszti. Jobban szeretem a karakterét, kedvezőbb a fogyasztása, és hosszú távon többszörösen megsporolom az üzemanyagon az esetleges javításokat. Főleg hogy már a turbós benzineseknél is ott a kettőstömegű, befecskendező, turbo, nem lehet ezekkel sem pedálozni.
2020. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Beviz Elek ***** válasza:
22%
Nem vennék. Engem a jövő foglalkoztat, a dízelnek semmi keresnivalója az autókban.
2020. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Vettem, már kettőt is.

Ha így megy tovább a világ, ahogy most, akkor a következő is jó eséllyel dízel lesz. (Hacsak nem kapok cégautót, mert akkor benzines, játszós autó lehet helyette)

2020. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Csak a TDI! Mást nem vennék.
2020. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Én szeretem a dízelt, a nyomatékosságát, hogy nem kell visszaváltani, nem kell forgatni, nagyobb tempónál is relatív csendesen suhan. Na meg ha nyomom neki se megy 6 liter fölé a fogyasztás.

2018-ban vadonat új biturbós Euro6-os dízel autót rendeltem, most is ezt használom.

Ma is vennék ilyet, de kizárólag arra a felhasználásra, amire én használom: 90% autópálya, több száz km-es utak. Városhatáron belül szaladgálni nyilván nem ilyet vennék. Arra ott vannak a hibridek. Vagy ha valaki nagyon árérzékeny, akkor ott vannak a régebbi egyszerűbb benzinesek. Szóval erősen felhasználási módtól függ, hogy ma mit vennék.

Önmagában a dízel-hiszti engem sem hat meg. Az Euro6-ossal szerintem elég sok helyre behajthatok. Régebbi dízelekkel néhány nyugat-európai nagyváros belvárosainak bizonyos körzetébe nem. Na bumm, az én szempontomból ez nem sok vizet zavarna.

2020. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%
Majd akkor térjünk rá vissza, ha a dízelek mellett a az 5-6 literes 700+ lóerős benzinesekre is rászállnak. mert az ugye rendben van, hogy ott 30+ litert simán elégetnek 100km alatt. Tudom más a füst összetétele de na, melyik a rosszabb, mikor valaki egy kis dízellel közlekedik, mert közlekednie kell, nem szórakozásból, vagy mikor az aranyifjúnak olyan kedve van, hogy beül a Ferrariba aztán egy délután alatt 100 liter benzint éget el.
2020. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!