Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magyarok többségének mi a...

A magyarok többségének mi a véleménye arról, hogy 200+/250+ ezer kilómétert futótt bontószökevényekkel járnak?

Figyelt kérdés

#bontószökevények
2020. aug. 30. 20:07
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
64%

Magyar vagyok, Magyarországon élek. Van egy 32.000 km-t futott autóm, még gyári garanciális, szerintem nem bontószökevény. És van egy másik autóm is 334.000 km-rel. Egész életében hosszú autópályás utakra használtam. Azon kívül garázsban tartottam. Rendszeresen takarítom, ápolom, waxolom. Sérülése soha nem volt. Kívül, belül az esztétikai állapotáról nem mondanád meg hogy ennyit futott és hogy már 15 éves. Kopásnyomokat is úgy kell keresni a beltérben. Kívül is teljesen újszerű a fényezés. Út mellett soha nem hagyott, minden működik rajta. Soha semmit nem spóroltam el tőle. Motor még nem volt megbontva, hibakód mentes az autó. Műszaki vizsga előtt fel szoktam hívni a szerelőmet, hogy vizsgáztatás előtt átnézi-e. Mindig döbbent hangsúllyal kérdez vissza, hogy "Eeezt???! Felesleges!" Szóval egyáltalán nem érzem bontószökevénynek.

Úgy általában ahogy elnézem az utakon futó autókat szerintem nem vészes a helyzet. Van tényleg pár ránézésra nagyon rossz állapotú autó, de az nem több 10%-nál. Aztán van egy nagyon széles sáv, amibe a tök átlagautók tartoznak. Ilyen 10-18 év körüliek. állapotuk is ha nem is hibátlan, de nagy gondok nincsenek. Ez úgy 50-60%. A maradék 20-30% meg teljesen újszerű vagy új autó. Én így látom. Pedig autózok elég sokat, nagyjából a Dunántúlon és Budapesten.

2020. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
40%

googleba írd be hogy magyar használtautó átlagkor stb és leírják, itt felesleges ennyit gépelni.

Amúgy a KM semmit se jelent. Pl egy E mercinek vagy 5ös BMWnek negyedmillió az köszöni szépen megy még ugyanennyit, meg kétszerennyit.

2020. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
61%
Magyar vagyok, Magyarországon élek, napi 140km egy régi 350 ezret futott Swifttel.. hát ha valakinek nem tetszik Rezesovázzon le, nem tudok mit csinálni ennyi a fizum erre futja, nem tudok váltani mert ahhoz kéne pénz a pénz meg benzinre kell mert a munkáltató nem fizeti máshol meg nincs ilyen meló ahol ki tudnék menni wc-re én meg sokat iszok. ( igen, szempont wc, nem dolgoztatják le a het alatt felgyülemlett 30 -45 perc wc szünetet. )
2020. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim válasza:
49%
Mert minek cserèlni ha az mèg jò? Nekem Opel Astra G 300 ezer van a háta mögöt, ès mèg jò állapotban van. Nagyon keveset fogyaszt, ès jobb vezetèsi èlmènyt nyùjt mint egy valami ùjjabb. A pontbol B pontba elvisz, semmi kifogásom sincs ellene, csak egy kicsit több karbantartásr igènyel, de èn ügyelek is rà, hogy jò állapotban legyen.
2020. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Én a személyes véleményt, és természetesen a saját vagy családban használt autóról kérdeztem.


És tény, hogy néhány túltervezett prémium autónak inkább csak a belseje és ragasztásai esnek szét a tervezett élettartalom után.

2020. aug. 30. 20:50
 6/59 A kérdező kommentje:
14 és 15 év között az átlag és nem is átlagos életkora van a Magyarországi forgalomban lévő autóknak. De Nyugat-Európában vannak bőven 10+ de 15+ éves autók is amik még valóban nem futóttak 200 ezer kilómétert. Tehát az életkor adatok is csalókák önmagukban csak.
2020. aug. 30. 20:53
 7/59 anonim ***** válasza:
56%

Nem a km a lényeg, hanem hogy figyeltek e rá.

Itthon le van szarva alapon mennek a dolgok, szal már 100 ezer kilométer után bontószökevény a java, mert már bele van rohadva az olaj.

Szomszéd meg Németből hozott autót 300 ezer km-mel, aztán patika.

Ennyit erről.

2020. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
53%
Sokkal jobb mint azokról a kérdezőkről akik futásteljesítményt vesznek alapul egy autó állapota helyett.
2020. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
#8 Most ott én a tervezett élettartam adatokat írtam, amit autógyárak vezetőmérnőkei mondanak.
2020. aug. 30. 21:06
 10/59 anonim ***** válasza:
Ami annyiban tervezett, hogy utána már nagyobb esélye van, hogy valamit javítani, cserélni kell, de nem azt jelenti, hogy utána használhatatlan lesz.
2020. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!