Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Spolier felhelyezéséhez...

Spolier felhelyezéséhez szükség van valamilyen hatósági engedélyre?

Figyelt kérdés

Egy ferdehátú G astrára szeretnék felrakni egy OPC spoilert, alapból nem volt rajta semmi(erről azt kell tudni hogy nem gyári, nincs hozzá semmiféle bizonylat, utángyártott darab, még lehetett érezni a műgyanta szagát mikor kicsomagoltam) ilyenkor mi az eljárás menete? Be kell jegyezni forgalmiba stb? Kicsit kutakodtam, ezt találtam ehhez: "A külső díszítőelemeknél és a spoilereknél a szabály szerint felszerelés után az autó hossza és szélessége nem módosulhat 5%-nál nagyobb mértékben. A sárvédőnek takarnia kell a gumit. További követelmény, hogy a felszerelt idomok nem fokozhatják a baleseti sérülésveszélyt." Ezek alapján "csak" fogom, és felhelyezem?


Válaszokat előre is köszi



2020. szept. 2. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon rendőr függő dolog. Elvileg minden átalakítást be kellene jegyezni, de ezt nem fogod tudni. Ha gyári OPC és volt ilyen a szárny a sport változatokon, valamint nem annyira feltünú, akkor elvielg nem lehet nagy gond.
2020. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy gyári mérető "OPC look" szárnyért soha nem fognak inzultálni szerintem. Bár elég méretes darab, lehet rákérdeznek, de kidumálható, hogy gyári.

Egyébként ha se TÜV, se számla se semmi nincs róla, akkor esélytelen a papírozás.

2020. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Után gyártott oké , de ha fényezve van meg nem látszik , azaz gyári kiegészítő mint az OPC lökös szett úgyhogy nem szabálytalan .

Nekem skodán egyedi hátsó lökös , ritka gyári gt első lökös van .

Hivatalos építés még sincs a lökös be írva sehova nem érdekel senkit .

Egyedül az airride ( levegős futómű ) és a nagy felni van a forgalmiban .

Igen be lehet itthon is íratni a levegős futoműt csak olyan cégnek kell csinálni aki hivatalos és erre szakosodott én esetemben az airride szett papiozva mindenestől a lowfabrik által készült 1.2 millió volt , igen sok pénz , de a nagy része a papirozása , hogy hivatalos legyen forgalmiba írva .

Felninél meg vettem a gyári 14” helyett egy 8.5x18”-as rotiform las-r felni szettet Tüv papírt hivatalos helyen fordítattam , át alakítási engedély mérnöki tervezés és utánna mehetett újból az nkh szeme elé ahol a levegős futómű miatt néztek , de hivatalos és a felni is be lett írva gumi váltó méretben van rajta . Mivel kombi így nekem egy gyári milotech spoiler van fent hátul szintén utángyártott , de senkit sem érdekel mivel gyári kiegészítő , ugyan úgy a gyári tető ablak utólagosan be építve mivel gyári exta .

2020. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Hasznos hozzászólások voltak, ment a like, illetve a spoiler a kocsira :D
2020. szept. 10. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!