Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda octavia autópálya tempó?

Pillowtalk2216 kérdése:

Skoda octavia autópálya tempó?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy milyen autópálya tempó felel meg ennek az autónak úgy, hogy még az "jó" legyen neki, de haladjunk is.


Ha lehet fogyasztást is ha van tapasztalatotok(bár erősen kétlem ennél az autónál, hogy bár kinek is lenne tapasztalata :D)


Az autó:

Skoda octavia glx 1997-ből

1.6 75 ló szedán.


Azért írtam ki a kérdést, mert nem akarom kinyírni, mert nagyon kevés a lóerő hogy "csapjam" neki.


Igen tudom ne menjek fel vele autópályára, mert nem oda való. Szar, gyatra, lomha, tudom tudom.

De nem tehetek róla most ez az autóm van ne nézzetek le ezért.


Megj 1 : 1000 1200 km-ről lenne szó


Megj 2 : koráhozképest elég jó állapotban van.



2020. szept. 4. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, nyugodtan mehetsz vele pályára. Ha hallod hogy hangos és zavar akkor visszább veszel a tempóból. A 120-at utazót kényelmesen kell tudnia ennek is.


1000-1200km-en és a s3ggfájástól és a fülzúgástól jobban tartanék, mint attól hogy kinyírom az Octaviát.

2020. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rettenetesen kényelmetlen. Botrány :D

Oda 1100 pihenés 2 esetleg 3 hét azt vissza. Bírja??

2020. szept. 4. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

A motornak az a legoptimálisabb állapot, ha beállsz egy kényelmes terhelésre és fordulatszámra majd azon hajtod 20 évig megállás nélkül. A motor bírja, annak még pihenni sem kell. Azt majd neked kell :D


Ha nincs szerencséd és sok a dugó, végigülsz benne mondjuk 11-12 órát akkor lehet nem fogsz nevetni - mármint ha hulladék az ülése. Nem tudom mi van az Octaviában :D

2020. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gyatra mondom. Utaztam már ismerem teljesmértékben több ezer km át jártam vele, de tdi vel, meg moat voltam egy 102 lóerős 1.6-ossal azzal nem volt gond, de ezek az ülések. Lenyomorodsz benne. :D Nálam 6-7 kor van start és reggel érek oda kb 8-9 Dortmund környékére.

Dugókat elkerülöm, mert éjszaka "hajtok" ott meg csak egy kis város.. Szal, ezzel gond nem lesz.

Még nem volt ilyen kevés lóerós viszonylag nagyobb autóm és, gondoltam kiírom.

2020. szept. 4. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
110-120 km/h a megfelelő neki, és neked is. Amúgy nem annyira vészesen gyatra autó ez azért, hacsak nem S-klassból ültél át
2020. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én ezt így nem határoznám be hogy ez meg ez a modellel ennyit érdemes menni ezt kikell tapasztalni

Nekem 1.6 101le van 4000ig pörgetem max akkor megy olyan 130 körül de inkább 3500 al 115 el megyek

Igaz nekem 20 éves de nem érdemes strapálni hálás gépek,viszont megkell becsülni

2020. okt. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebben teljesmértékben igaza van.
2020. okt. 14. 11:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!