Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Zest 50-es robogó nem...

Yamaha Zest 50-es robogó nem indul, lehet a régi benzin miatt?

Figyelt kérdés
Utoljára kb. 2 éve mentem vele, majd letettem, néha be be rugtam kb 4-5 havonta, akkor nehezen de beindult, kb. decemberben indítottam be utoljára, most már nem indul, karbit leszedtem de az tiszta volt belűl, egy haverom szerint a benzin lehet annyira régi, hogy már nem robban eléggé és nem inditja be a motort, lehet ez a baja? Annyira "elromlik" a benzin két év alatt, hogy még nehezen sem indul be azután?

2020. szept. 7. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, próbáld gyufával meggyujtani, hidd el meggyullad.

Már pedig ott nyomás alatt szépen elkeveredve a levegőval is biztosan be fog gyulladni. Szikra, gyertya, trafó meg ezek lelettek ellenőrizve???

Valami más lesz ott.

2020. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, ne beszélj már butaságokat!

A 2 éves benzin már nem fog berobbanni, nem indítja be a motort! Kb 1 évig max, aztán ki lehet önteni. Már nagyon rég óta kevernek adalékot az üzemanyaghoz, ami megakadályozza, hogy egy idő után berobbanjon. Azért van ez, hogy ne legyen értelme az üzemanyagból készleteket felhalmozni, mert az áremelések miatt az állam jelentős adóbevételektől esne különben el. Én is voltam így Simsonnal, hogy egy évig nem használtam, aztán nem is indult be. Le kellett engedni a régi benzint és újjal feltankolni és ment gyönyörűen.

2020. szept. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat.

Probáltam indító spray-el, úgy beindult de csak keveset ment, gondolom amíg elégett a befújt indítóanyag.

2020. szept. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!