Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A katalizátor mennyire számít...

A katalizátor mennyire számít kopó alkatrésznek? Reklamálhatok a kereskedőnél vásárlás után ha baj van vele?

Figyelt kérdés

Vettem egy használtautót. Eddig a kopó alkatrészeket cseréltettem rajta, komoly baj nincs vele. Egyet kivéve, ami a katalizátor. Megy az autó, de a szervízes azt mondta bármelyik pillanatban kigyulladhat a hibajelző, mivel az alkatrész már határérték alatt van. Természetesen ez nem hangzott el.

Egy új kb 100.000-be kerül.

Mit gondoltok? Érdemes reklamálni a kereskedőnél? Mit mondjak neki?


2020. szept. 7. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Totál felesleges emiatt reklamálni. Használt autót vettél ember. Szép is lenne, hogy ha minden szar után rohannál vissza a kereskedőhöz.

Én szakértővel mentem használtautót venni, rádugta az OBD műszert, semmi gáz nem volt, annyi, hogy a katalizátor hamarosan felmondja a szolgálatot, lealkudtam 70ezret a vételárból 800->730-ra, aztán vittem a kocsit. Még azóta sem gyulladt ki a check engine led (2 hónapja lassan).

2020. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem dől még össze ettől a világ, legtöbb állomáson plusz juttatás fejében majd leméri a saját autója értékeit a biztos. Értelemszerűen feláros szolgáltatás.

Reklamálni ez miatt felesleges, használt autót vettél nem újat. 15 évnél idősebb autóknál bőven benne van a pakliban a katalizátor elhasználódása.

Nekem 18 éves korára villant fel a lámpa.

Nem igazán szokás cserélni, autószerelő ismerősöm mondta nekem amikor vittem, hogy ő cserélt vagy 4-et eddig a pályafutása során.

2020. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Mivel a kereskedők nem tudnak ilyesmiket diagnosztizálni, nem rejtett hiba. Akár már vásárlás előtt is átvizsgálhattad volna - meg volt rá a lehetőséged és akkor lealkudhattad volna az árt.
2020. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 D. Brasco ***** válasza:
Ez nem rejtett hiba vagy egyéb hasonlo.....szoval igy jartal.
2020. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mikor elhoztam az autót, nem világított a hibajelző. Most igen. Ez sem számít?
2020. szept. 8. 08:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. Miért számítana? Ez nem rejtett hiba. Rejtett hiba az, ami bizonyíthatóan fennállt a vásárláskor, az eladó valószínűsíthetően tudott róla, és ezt TUDATOSAN elhallgatta előled.
2020. szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!