Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszaáll a kormány más...

Visszaáll a kormány más autókban alaphelyzetbe?

Figyelt kérdés

Ültem ismerős autójában, és azt vettem észre, hogy kanyarodás közben/után szépen visszaáll a kormány magától alap állapotba.

Nekem egyáltalán nem ilyen, magától meg sem mozdul. Tekerni kell mindig.

Opel astra 2004 1.4



2020. szept. 7. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
enyém is visszaáll
2020. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy autó futóművének olyan a geometriája, hogy vissza kell állnia alap állapotba.


Sürgősen javíttasd meg az autód kormányművét, és állíttasd be a futóművet, mert így baleset veszélyes!

2020. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
nem vagyok egy gépész érdeklődésű fazon, de hát ez összetettebb kérdés, nem? Amelyik visszaáll, azt eltekerni is nehezebb, nem? Ez az egész meg konstrukció kérdése, gondolom én.
2020. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik visszaáll. Futóműbeállítás-problémád van.
2020. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

#3#

Szervóval, vagy szervó nélkül is visszaáll egyenesbe a kerék, semmi köze ahhoz, hogy nennyire nehéz a kormányt tekerni, a lényeg, hogy az 'egyenes" az alap kerékállás, oda lagától beáll a kerék, de az nyílván nem helyettesíti a kormányzást, viszont, ha nem működik, az baj, olyan autóval tilos közlekedni

2020. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

A második vagyok.


Minden autónál olyan a futómű kialakítása, hogy a kormány elfordításakor emeli a kocsi elejét. Tehát az autó saját súlya állítja vissza közép állásba.


Ha ez nem történik meg, akkor vagy szorul a kormánymű, vagy annyira kopottak az alkatrészek, rosszak a beállítások, hibás a szervó, hogy az akadályozza a helyes működést.


Mindenképpen sürgős javítás ajánlott.


Az, hogy mennyire nehéz a kormányt elfordítani, alapból a gyári áttételezésen, illetve kormány szervós kocsiknál a gyári beállításokon múlik.


Egy jól működő kormányműnél és szervónál, a kormány könnyedén elfordítható végállástól végállásig, semmiféle zörgés, ropogás, stb. hangja nincs, magától visszatér közép állásba, sík úton egyenesen fut az autó, nem húzhat el semerre, a gumikat egyenletesen koptatja, stb. stb.

2020. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2020. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt nem én tettem fel
2020. szept. 7. 20:34
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csillag vagy villám. Mit számít? Valami izé a karikában oszt csá. 🤣🤣
2020. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát, érdeklődéssel olvasom ezeket a fura írásokat. Nem, mintha manapság lenne kétütemű Wartburg, de annál nem ment vissza. Ezt mellettem ülő más márkás autósok többször meg is jegyezték, hogy minek tekerem vissza... de az ilyen volt. Cserébe míg más autóknál érezhető volt valami ellenállás a kormányzásnál, ennél gyakorlatilag nem. Kis cserkészkonstruktőrök vagytok. :D
2020. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!