Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg a rendőr kedvétől...

Tényleg a rendőr kedvétől függ, hogy mennyire büntet meg ha nincs nálam a jogsi?

Figyelt kérdés

Ma történt, hogy tilosban álltam, jött a rendőr és igazoltatott. Ekkor vettem észre hogy nincs nálam a jogsim, csak a személyim. Kérdeztem hogy ez alapján meg tudják-e nézni a jogsimat, mondja igen. Így is lett, látja hogy érvényes is, persze a jogszabály szerint nálam kell legyen. Itt van az első bökkenő, van ennek valami értelme azon kívül, hogy fizetni kell a jogosítvány kiállításáért? Vegyék fel elektronikusan és a személyi mindenre elég.


Aláírtam a csekket 10 ezerről, majd mondja hogy mihamarabb menjek a jogsimért, mert ha megállítanak megint akkor 5-50 ezerig büntethetnek mert nincs nálam. Kérdeztem, hogy mitől függ a büntetés mértéke, hisz nem hiányozhat többféleképp a jogsi, vagy van vagy nincs. Erre azt válaszolta, hogy "ha olyan a kedve a rendőrnek, akkor 50-et is adhat". :DDDDDD


Leszögezem itt semmi gondom nem volt a rendőrrel, illedelmesen elnézést kértem és kérdeztem mi a teendő, nem is őt kifogásolom a kérdésekben, hanem a jogszabályok értelmetlenségét és értelmezhetetlenségét. Ilyen nem lenne szabad megengedni, hogy valaki pofára adhat büntetést, legyen leírva hogy mennyi konkrétan és kész, ez nem egy bonyolult szabályszegés.


2020. szept. 9. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A jog szerint meg kell hogy büntessen. Viszont ismerősömnél rendes volt, azt mondta neki ha otthon lefényképezi és megmutatja akkor nem bünteti meg.
2020. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Na hát látod, ahogy te állsz hozzájuk, ők úgy hozzád. Velem soha senki nem kötekedett még ok nélkül.
2020. szept. 9. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Rendben, akkor élj a kis álomvilágodban.
2020. szept. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#4 Hol a második csekkem amit kapnom kellett volna? Ja sehol? :D
2020. szept. 9. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
És ezzel most mire szerettél volna érvelni, hogy nem kaptál második csekket? Mert ennek így semmi értelme. De mondom leszarom élj a kis buborékodban, ahol a rendőrök többsége azért van mert tényleg szolgálnak és védenek naná.
2020. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Félreértesz, belém nem kötött még rendőr. Úgy tűnt mintha az egyes válaszoló is te lennél, aki szidja őket.
2020. szept. 9. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Van mérlegelési joga, de gyakorlatilag a trafit nem számítva ez akkor is lehetséges, amikor nem. Ahol nem ő dönti el a bírás mértékét, ott megteheti azt, hogy nem láttam, itt sem voltam, meg sem születtem, menjen a fenébe.

A helyszíni bírság 5–50 forint között lehet. Biztosan számít a kedve is, de az sem mellékes, milyen egyéb tényezőket tud figyelembe venni. Esetedben szerintem a tiltott helyen várakozás is emelte az összeget.

2020. szept. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos van egy tól-ig határ, de ki van adva a rendőröknek hogy mennyi birságot kell kiszabni, kell a bevétel. Tehát ha téged később fog meg és nincs még meg a norma , akkor nyomja a magasabb tarifát ki.
2020. szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!