Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kezdodnek a sebessegfokoz...

Hogy kezdodnek a sebessegfokozatnal a fordulatszámok?

Figyelt kérdés

Toyota Aurisen tanulok vezetni.

Ha egyesbe kapcsolok, kettesbe, harmasba, es negyesbe?



2020. szept. 10. 05:22
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos értelmetlen a kérdésed.
2020. szept. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mivel meg tanulom es megkell tanulnom iranyitani ehet elobb menni fog latasbol majd aztan hallasbol, ertelmetlen inkabb a te Valaszod ;)
2020. szept. 10. 05:59
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
95%
Az a baj hogy valoban semmi ertelme annak amit irtal.....csak sejtem higy arra vagy kivancsi,hogy egyes fokozatokban mekkora fordulatszamig kell pörgetni a motort es mikor kell valtani.
2020. szept. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Kissé nehezen értelmezhető így a kérdés. Én úgy értem, hogy mikor válts fokozatot? első fokozat (0-20 kilométer / óra);

második fokozat (20–40 kilométer / óra);

harmadik fokozat (40–60 kilométer / óra);

negyedik fokozat (60–90 kilométer óránként);

ötödik fokozat (90-110 kilométer óránként);

hatodik fokozat (110 kilométer / óra felett). Ha kissé korábban váltasz, az még jó, de jobban nem érdemes kihúzatni. Dízelnél 2000-2500-as fordulatnál, benzinesnél 2500-3000-es fordulatnál már lehet váltani.

2020. szept. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi lenne ha figyelmen kivűl hagynád azt.

Régen egy autóban sem volt fordulatszám mérő és azzal is megtanultak kivétel nélkül.

2020. szept. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt kell csinalnom amit mondanak, mert ugy tanitanak hogy atmenjek a vizsgan arra keszitenek fel, utana meg majd a sok gyakorlas adja magat, amugy ahanyszor vezettem a reten sose figyeltem, hallottam. Jol irtatok, arra voltam kivancsi, nem sikerult erthetoen leirnom :)
2020. szept. 10. 07:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme számokat memorizálni, mert helyzetfüggő is.

Pl. egy emelkedőn vagy egy autópályára felhajtáskor jobban ki kell húzatni. Ráadásul minden autónál más.

Úgy válts, hogy mindig legyen elég ereje a motornak, de azért ne bőgesd feleslegesen.

2020. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatódat kérdezd meg, ezrét fizeted.
2020. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy tanítanék vezetni hogy letakarjuk a tachométert. Füllel érzésel kell megtanulnod ha az megy akkor esetleg ránézhetsz a mutatóra. Váltás előtt ne túl lassú legyél de ne is pörgesd magasan a motort azzal kinyírod ahogy érzed hogy jön meg az erő/nyomaték és persze elkezd beömleni az üzemanyag akkor válts fel, vissza meg megfelelő lassúlással a motorféket is tanulni kell.
2020. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
En tavaly vizsgaztam, nullarol indultam.. soha nem neztem, csak a fulemre a motor hangja alapjan valtottam
2020. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!