Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G astra klíma csörgő hang...

G astra klíma csörgő hang (Z16XE), mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Arra lettem figyelmes, hogy egyszerre csak nincs hűvös az autóban, meg egy fura, kattogó, csörgő hangra. Felnyitottam a motorháztetőt, a klíma kikapcsolt állapotban volt, a hosszbordásszíj pörgeti a klímakompresszor tárcsáját, azonban a "tengely" (pontosan nem tudom az alkatrészeket) néha-néha megtesz ezzel együtt néhány fordulatot, illetve csörgő-zörgő hangot ad. Széthúztam a csatlakozót, úgy is ezt produkálja. Majd ezután bekapcsoltam a klímát, a mágnes kapcsol, a tárcsa és a tengely együtt forog, ilyenkor abbamarad a zaj, azonban az utastérben egy fura, sziloplaszt-szerű szagot érzek... Szerintetek mi lehet a probléma? Igazából a fő kérdés az hogy ettől függetlenül maradandó károsodás nélkül használhatom az autót? Munkába járok vele, így kb csak hét végén tudnám megnézetni.

2020. szept. 10. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor tönkre ment a kompresszor, csere vagy megkell csinálni ha tudod.
2020. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja , és ne kapcsold be akkor semmi baja nem lesz.

De ezt te is hallod ha nincs bekapcsolva akkor nem zörög.

2020. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy ha nem kapcsolom be akkor zörög, viszont ha bekapcsolom, akkor nem... :D
2020. szept. 10. 19:51
 4/5 A kérdező kommentje:
a gáz amúgy időközbe kiszökött belőle, azért gondoltam inkább azt hogy bekapcsolva hagyom ameddig meg nem nézetem, mert így pont nem zörög, valami így "összetartja", legalább is úgy gondolom
2020. szept. 10. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg, nincs-e (néha) olyan, hogy a tárcsa megszorul és a szíj megcsúszik. Ha igen, ne használd az autót se így, se úgy. Ha könnyedén fut a szíj és nem érzed a motoron se, hogy erőlködne, akkor szerintem hagyhatod bekapcsolva, az utastérben meg szellőztessél, ilyenkor az nem probléma :)
2020. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!