Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az utcai parkolá...

Mit gondoltok az utcai parkolásról?

Figyelt kérdés
Sajnos cserélni kell az autónkat, mert kinőttük. Ameddig el tudunk menni autó árban 3 millió ft, Skoda Octavia III. Tudom, hogy ez nem egy Maserati vagy S osztályos Mercedes, de Ti nem sajnálnátok kint tartatni a szabad ég alatt, hogy rohadjon, érje a napfény és az esetleges meghúzásoktól?
2020. szept. 11. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnézted, hogy mások milyen autókat tartanak kint arrafelé?
2020. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon vegyes a felhozatal.
2020. szept. 11. 17:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Láttál drága autókat is?
2020. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Attól semmi baja nem lesz ha kinn áll, még jobb neki ha nem rohad zárt helyen.

Esetleg a meghúzás az ami nem jó, de ez elő fordul egy bevásárló központban is.

2020. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja! KInt még az alja is szellőzni fog. Ez már Dacia vagy Lada, ami álltába szét tudott rohadni, bárhol is parkoltál. Viszont a nyári UV-től óvjad, próbálj sokat állni fa alatt. Felejtsd el ezeket a kinti ponyvákat, mert az össze-vissza fogja karcolni.Ellenben figyelni kell, hogyha szélvihar, jégeső jön hol parkolsz.
2020. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:

2 dolog van, amit sokan nem tudnak differenciálni: az utcán parkolás és a szabad ég alatt parkolás.

Az utcán parkolás nyilván szükséges rossz mondjuk egy lakótelepi lakásnál, de ha zárt udvara van a teleknek akkor szerintem bunkóság nem beállni azon belülre a kocsival, pláne ha közterületen csak a padkán vagy füvön tudnál megállni, mert kirohad a kocsi alatt a fű, besüpped, elszikesedik a talaj és már néhány hónap után is remekül kivehető a ház előtti csúnya nagy száraz folt (esőben inkább sártenger).

Hogy ha telken belül parkolsz akkor nyilván ugyan ez a veszély fenn áll, de a saját udvarodon olyan preventív technikákat alkalmazol (betonozás, murvázás, macskakő, tetszőleges minőségű kocsikiálló) ami neked tetszik, nem kell a helyi önkormányzat kegyében lenni és még az általad félt károkozás is majdnem ugyanolyan minimális, mint ha garázsíroznád az autót.

2020. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De sajnálnám. Hála égnek, eddig vagy bérelni tudtam 1 km-es körzetben garázst, mikor lakótelepi lakásban laktam. Vagy pedig volt (van) helyben háznál.

Ezt szerintem nem az autó értéke határozza meg, hanem inkább hozzáállás kérdése. Én pl a 15 éves 300e km-t futott Opelemet is sajnálnám utcán tartani. Pedig sokat már nem ér. De ha valami történne vele, nem olcsóbb attól a megjavíttatása, mert összességében keveset ér. A karosszériás, fényező ugyanolyan óradíjjal fog dolgozni. Amikor megvettem pedig elég sokat kellett dolgoznom érte.

"Viszont a nyári UV-től óvjad, próbálj sokat állni fa alatt." Nem a legjobb megoldás. Rápotyog a madárszar, folyamatosan mennek rá a gyantás pöttyök, viharban ráeshetnek az ágak. Ezek sem a legjobbak a fényezésnek.

2020. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kint tartom, mert nem tudok mást tenni. 3+ milliós autó.

Tuning autó, mégis kint áll. Ez van. A fényezésén nem látszik. Majd talán tudok egyszer oylan házat venni, amihez van többállásos garázs is.

2020. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De sajnálom, hogy kint áll, viszont nincs más választasom. Nekem is álmom egy ház amibe van legalább egy picike garázs aknával, de egyenlőre kva messze vagyok tőle.
2020. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Legtöbben kint parkoltatják a verdájukat. Van ott mindenféle kocsi, Porsche, villanyautó, stb.

A meghúzás veszélyes is benne van a pakliban. Haverom verdáját egy hévízi hotel qrva szűk mélygarázsában húzták szépen végig. Ehhez az utcára sem kell kimenni.

2020. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!