Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet a büntetőpontokat...

Hogyan lehet a büntetőpontokat pénzzé alakítani?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, ha az elmúlt pár évben nem bírságolták meg már vagy 10x gyorshajtásért, akkor egyszer sem. Kérdeztem tőle, hogy akkor mégis miért vezet gyorsabban még mindig a megengedettnél, amire azt mondta, hogy őt nem igazán érdekli ez, a büntetést pár napi munkájából kifizeti, és a büntetőpontokkal sem igazán foglalkozik, mert azt is tudja pénzzel nullázni.

Hogyan? Nem épp az lenne a lényege a büntetőpontnak, hogy az megmarad ha a pénzbüntetést ki is fizetik?



2020. szept. 12. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is adnak buntetopontot, ha nem allitanak meg.
2020. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az ismerősöd egy idióta.

Utánképzéssel lehet csökkenteni vagy 3 év után elévül.

Ha eléri a 18-at, elveszik a jogsiját.

2020. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez hülyeség amit az ismerősöd mondott, nem lehet pénzzé tenni a büntetőpontokat. Az mindig jár a bírság mellé.
2020. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ha épp egy olyan rendőrbe futsz bele aki egy Deákért nem büntet meg. De legálisan nem lehetséges.
2020. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valami olyasmire gondoltam, mint amit a #4 írt, csak nem ilyen helyszíni módszerre. Azt mondta, hogy utólag ha össze gyűlne neki akkor tudja nullázni ha akarja.

Volt neki egy balesete 2 éve, piroson ment át a megengedett sebesség felett jóval, és összeütközött egy másik autóval. Ott is el tudta azt valahogy rendezni, hogy pénzbírságon kívül mást nem kapott.

2020. szept. 12. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Off, de mondjuk ha csak több napi munkával van csak meg a pénze a gyorshajtás kifizetésére, akkor ilyen alacsony keresettel nem tudom miért játssza ezt...

Mindenesetre nem lehet pénzzel kiváltani a büntetőpontot, vagy helyben lefizeted a rendőrt (tudtommal ez már nem nagyon játszik), vagy utánképzésre mész.

2020. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy olyan alacsony a keresete, 100+ ezres bírságai szoktak lenni általában. Amikor beszéltem vele, akkor éppen 130 ezerre büntették meg.

Köszönöm mindenkinek a választ, azt hittem hogy hogy akkor szabályosan eljárva van valami opció a büntetőpontok nullázására.

2020. szept. 12. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!