Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benne van a fojtás a motoromba?

Benne van a fojtás a motoromba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy derbi senda motorom. Olyan gondom lenne hogy eléggé "gyenge", azalatt azt értem hogy 60-65-el megyek és hát már valami 10-11 ezret mér a fordulat és ordít szegény. Illetve melyik a legjobb áttétel? Gyári kipuval van természetesen, csak kérdés hogy a benne lévő fojtás teszi ezt e netán ha benne van. Sport kipu már tervben van.

2020. szept. 13. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a fordulat miért nem elég neked?

Ha esetleg lenne fojtás és kivennéd, akkor meg pörögne 15000-et hogy orditana?

2020. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem a fordulattal van a bajom, hanem azzal hogy a fordulat túl sok a sebességhez képest...
2020. szept. 13. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:

a magas fordulat nem a fojtás miatt van hanem a rövid áttétel miatt

#1 túl sokat pörög ekkora sebességnél, 7000 körül kéne hogy forogjon

előző kérdésnél leírtam hogy 14-55, más valaki a 14-53-at, mindkettő jó és nincs nagy különbség köztük

2020. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első fogaskerék 12-es nekem. Akkor valószínű az a probléma? Illetve kell figyelnem valamire áttétel cserélnél?
2020. szept. 13. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
könnyen meglehet hogy hosszabb lánc is kell
2020. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyi egy fordulat eg, bizonyos sebességnél, 0%-ban függ attól, hogy van-e benne fojtás vagy se. Valszeg nem is a fojtás a problémád, hanem vagy ennyit tud a motor, vagy karburátor nem ad elég benzint, és emiatt nem tud tovább pörögni (ha még nem ez a tiltás), vagy a levegő nem megfelelő mennyiségű. Esetleg légszűrő akkor. Vagy az áttét ilyen.
2020. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!