Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata autóval indításkor...

Automata autóval indításkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Melyik fokozatban kell lenni és a féken is rajt kell lenni a lábamnak? És akkor elindítottam utána n-be rakom és csak akkor veszem le a lábam a fékről,ha indulni akarok?
2020. szept. 14. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
P-ben vagy N-ben indítható csak, praktikusan általában P-ban parkolunk, tehát ott is indítunk. Az indításhoz nem kell féket nyomni, de a sebességbe rakáshoz már igen.
2020. szept. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Indításhoz kell féket nyomni, ha az utóbbi ~10 évben gyártották.

Indítás után nem rakod N-be, hanem D vagy R -be.

2020. szept. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi elírtam, d-t akartam írni hogy abba rakom. 20 éves autó

Tehát akkor ha indításkor p-Ben van és nem nyomok féket akkor nem fog megindulni? Csak mielőtt beteszem d-be akkor nyomok féket?

2020. szept. 14. 09:54
 4/6 A kérdező kommentje:
És az n az mire való? Az olyan mint a rendesnél mikor megy az autó csak üresben van? N-Ben is le lehet állítani ?
2020. szept. 14. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:

D-ben, R-ben mozog, P-ben, N-ben nem.

P-ben állítsad le, ez biztosítja, hogy ne guruljon el.

N-ben akkor állítsd csak le, ha azt akarod, hogy az autót lehessen vontatni, vagy kézzel odébb tolni.

2020. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A valto P-ben van mikor inditod es P-ben mikor leallitod. Ha pl D-ben allitom le akkor az en automnal pl a kulcsot sem tudom kivenni ameddig at nem tolom P-be.

Nem kell nyomni a feket az inditashoz. Szerintem ritka az az auto aminel kell, en meg ilyennel nem talalkoztam.

N-t szinte soha nem hasznaljuk, en legalabbis egyaltalan nem.

Ha N-be teszed akkor arrebb lehet tolni ha nem mukodik de vontatni nem szabad az automata valtos autot.

2020. szept. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!