Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyikorgó kuplungpedálnál...

Nyikorgó kuplungpedálnál lehet a kuplungmunkahenger az oka?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Adott egy fiat punto 2/ 2002-es 1.2 8v kisautó amiben hosszú évek óta jellemzően nyáron nyikorgott a kuplungpedál. Jelenleg ott tart a dolog hogy már néha rá kell rugni kicsit mert lent ragad. Kuplungfelújítás volt 1 éve, de ez a tünet akkor még csak időszakos volt. Azt vettem észre hogy rögtön nem csinálja hanem egy idő után kezdi a nyikorgást kb fél órán belül.Köszönöm az esetleges segítséget.Üdv

#nyikorgó kuplung #punto kuplung munkahenger #punto 2 nyikorgó kuplung
2020. szept. 18. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szorul a pedálod. Ennyi.

Fújj rá egy kis WD40-et. Ha nem használ, akkor azt a rész kell átnézni, ahol kimegy az utastérből.

2020. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pedál nyikorog, akkor máshoz nincs köze. Vegyél zsír sprayt és fújd be a rögzítéseknél (ahonnan a hang jön)
2020. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

A csap nyikorog fent, mert nem fordul együtt a pedállal. Be kell fúrni egy kis csavart és jó lesz. P2 típushiba.

Ha nem jön vissza a pedál az főhenger vagy munkahenger hiba. Esetleg levegős a rendszer.

2020. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a gyors reagálásokat. A kis csavarbefúrást megcsináltam és nem segített sajnos pedig reménykedtem benne hogy az lesz.Én a nyikorgó hangot is kicsit hátrábbról hallom. A többit próbáltam telenyomtam vd40-el az egészet úgy hogy a legkülönbözőbb módokon járattam közben mozgattam...de nem..:)A rendszerben volt olajcsere és ez a hiba már 8 éve jelen van, nem zavart annyira de ez az újdonság hogy a pedál lentragad mert kicsit megszorul ez már türhetetlen:).
2020. szept. 18. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:

8 éve?

Akkor két dolog lehet a ludas.

A nyikorgásért a mechanizmus a felelős, vannak rudazatok (hacsak nem bovdenes) amik a mozgás irányát át alakítják, és ott lehet surlódás.

Az hogy nem jön vissza, az már komoly kopásra utal a rudazaton, főleg hogy mozdításra vissza ugrik.

Ezt így látalanban nem lehet megmondani.

2020. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!