Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok autót miért adnak el...

Sok autót miért adnak el nagyszervíz után?

Figyelt kérdés
Rengeteg hirdetésben látom hogy most lett teljesen leszervízelve egy autó,de akkor miért adják el ha teljesen hibamentesre megcsináltatták sok pénzért?
2020. szept. 18. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
És gondolod a legtöbb valóban nagyszervizen járt pont eladás előtt? Aztán pár hónap alatt szépen feladja benne lassan minden amit elvileg cseréltek.
2020. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem kerül olyan sokba, kell egy olcsó diag készülék meg fél óra és kész is a szervizelés na meg a hibamentes kocsi.
2020. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert jobb feltételekkel tudsz eladni egy olyan autót ami rendben van, mint egy olyat, amiről írsz 3 oldal hibalistát.
2020. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Miért kérdező, gondold hogy autót csak akkor adnak el, ha valami probléma van vele, más oka nem is lehet? Csak mert ezen az alapon eddig minden autóm a nyakamon maradt volna.

Ha esedékes lenne a szerviz, én is megcsináltatnám és úgy adnám el. Ezen nem múlik semmi. Az mennyire lenne megnyerő, ha úgy hirdetnének egy autót, hogy már fél éve ki kellett volna cserélni a vezérlést, a fékbetétek már vason futnak, két éves teszkós olaj van benne, folyik az olajteknő tömítés de én egy forintot nem költök rá, mert úgyis eladom, költsön rá és szopjon vele az új tulaj? Ez jobban hangzana?

2020. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk egy "nagyszervíz" semmit nem jelent, csak alapvetően átnézik, beállítják az autót, meg az apróságokat javítják, állítják, "kötelezőket" mint olaj, szűrők cserélik. Azért nem egy motorgenerál meg teljes felújítás.


Másrészt ha már elad az ember egy autót, akkor nem árt, h maga is tisztában van az állapotával és úgy tud odamenni a leendő vevőhöz, hogy szakember által átnézett, rendberakott az autó.


Valamennyire talán kiszűri ezzek a C típusú egyéneket is akik az alapból olcsó autóból még lealkudnák a felét aztán jönnének, hogy adjad vissza a pénzüket mert hazafelé menet kiderült hogy nincs is benne motor, de vissza hozzák tréleren, csak fizesd ki.

2020. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem tudom más miért adja el, én pl. azért adtam el 1 hónappal a nagyszerviz után (mivel egy olyan BMW-ről van szó, amit márkaszervizben szervizeltettem, olcsó sem volt éppen), mert meguntam az autót és szerettem volna valami mást.
2020. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
90%-ban ez inkább beírható a svéd orvos hölgy tulajdonos hétvégi templomba járós autója és hasonló reklámok mellé.
2020. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Néz egy másik szemszögből a "nagy szervizes" hirdetéseket, olyan az is, mint a friss műszakival eladó...

Valóban van azokon az autókon két év műszaki, de az már nem biztos, hogy meg is felel az előírásoknak, nem "okosban" tolták át.

Nem minden esetben működik így, de sajnos elég gyakran.

A nagyszervizzel hirdetett autókat is erős fenntartásokkal kell kezelni, vásárlás előtt azokat is ajánlott elvinne átvizsgáltatni, nem szabad vakon elhinni, hogy most volt szervizelve.

Azért is hirdetik úgy, mert bíznak benne, hogy könnyebben eladható lesz, van amelyiket valóban leszervizeltek, de sokan csalni próbálnak.

2020. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Sok a kamu, de én például azért rakattam rendbe, mert ment forgalmira.
2020. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Én amikor hirdettem anno a Mondeomat akkor pont esedékes volt eladás előtt az olajcsere, hát megcsináltam. Ha nem vszik el akkor is járok vele..

Elkezdett zörögni az egyik szíjfeszítőfeszítő csapágya, már volt másnapra időpontom a cserére amikor eljöttek megnézni, érdekelte őket, két nappal később megvették.


Most ha épp nem jön senki megnézni, akkor jártam volna széthullásban lévő feszítővel? ?:D


A motoromat már hirdetem egy ideje,de közben eljött a szervíz ideje így ma olajat cseréltem, fékbetéteket cseréltem, szűrőket cseréltem, kuplungot is cseréltem. Ha nem viszik el, holnap akkor is menni kell valamivel túrázni bakker.. :D

2020. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!