Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3 1.4 Nem indul, eszi az...

Golf 3 1.4 Nem indul, eszi az olajat?

Figyelt kérdés
Adott egy golf 3 1.4 benzin abd motorkódos, pár napja nem igazán indul habár egyszer nagyon nehezen sikerült elinditani. Nagy fordulaton kékes füst és a kipufogóbol folyik az olaj. Lehúztam a kartercsövet és nagy fordulatnál elkezdte kifelé nyomni az olajat, az olajszűrő is olajos. Egyértelmű hogy eszi az olajat. Szetintetek milyes fajta felújítást kellene rajta elvégezni vagy mi a pontos probléma?

2020. szept. 21. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen be kellene tolni a bontóba es problema megoldva
2020. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ez fura... Mert az ABD egy nagyon jó motor. Mivel se nem nyomatékos... se nem forgós motor... nem igazán szokott elkopni.


Egyébként rengeteg hülyeséget írsz. Valószínűleg azért eszi az olajat mert a kartercső a központi injektorba túrja bele az olajat... És azért nem indúl. Az meg, hogy az olajszűrő olajos... Édes istenem az a dolga.


Hány kilóméter van a motorban? Szerintem a pontos probléma vagy egy túl magas olajszint vagy egy eltömődött kartercső.


Ha felújításra van szükség... Akkor én, ha van kompresszió akkor egy szelepszár szimeringet cserélnék.


Egyébként ezeknél az autóknál a kékes füst nem épp azért van mert eszik az olajat... Hanem mert a 30 éves kipufogórendszerből épp ég ki a lerakódott korom.

2020. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem hogy téged kéne betolni a bontóba, 2. Pedig bocsi elirtam a légszűrő olajos... 300ezer van benne és szerintem nem normalis ha 4-5ezren pörgetve akkora füstöt dob hogy nem látni az autót
2020. szept. 21. 11:55
 5/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Nekünk van egy ugyan ilyen kocsink. 286.000 kilóméterrel.

10 ezrenkénti olajcserével. Azon kívül, hogy a gyújtáselosztónál csöpög az olaj és mégnem találtam bele való termosztátot semmi baja. Ja egyszer volt hengerfejes... De akkor is 2 megforralás után 15.000km-rel lett hengerfejes. Tehát ez egy nagyon jó konstrukciójú motor. Nem gondolom, hogy neked a gyűrűk kopottsága okozná ezt. Szerintem a szelepszár szimering környékén nézz körbe. Vagy esetleg a kartergáz visszavezető csövét takarítsd ki.


4-5 ezren pörgetve a mi golfunk nem füstöl. Figyelj... Gondolj csak bele. Ha a gyűrű kopott lenne akkor a légszűrő nem lenne olajos. Ez valami egészen picike probléma... Valahol egy tömítés elöregedett vagy egy cső eldugult.


Amúgy meg nem érdemes ezt a motort pörgetni. Ha megoldod ezt az olajevős problémát rájössz, hogy 1500-as és 2800-as fordulat között 5,5 literes fogyasztással gyönyörűen eltudsz kavirnyászni bárhol :)

2020. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már pedig ha te fel akarod teljesen újitani a motort, akkor az gazdasági totálkár. Nem éri meg annyit rákölteni.
2020. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Egyébként meggyűrűzni még nem gazdasági totálkár ha arról van szó.
2020. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,utána járok amit írtál. Énsem pórgetem 4-5 ezren csak próbaképpen üresben kipróbáltam, akkor sem egésszéges hogy ilyet produkál.
2020. szept. 21. 16:48
 9/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Hidegen üresben ezek a központi injektoros autók alapjában véve is ködölnek, mert nagyon alacsony lambda értéken mennek.
2020. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!