Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogsihoz az...

B kategóriás jogsihoz az időszakos orvosi alkalmasságira mennyivel a lejárat előtt lehet úgy menni, hogy ne veszítsek az érvényességi időből? Hol van szabályozva?

Figyelt kérdés

#jogosítvány érvényesség
2020. szept. 26. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, mikor mész el, a születésnapodig lesz érvényes.
2020. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most már születési dátumhoz igazítják. Én így buktam 9 hónapot.
2020. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig a legutóbbi szülinapodtól számítják az x évet.

Tehát a legjobb, ha 1 nappal a szülinapod után csináltatod, mert akkor csak 1 napot vesztesz el az érvényességi időből.

2020. szept. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt értem, hogy ha direkt mondjuk fél évvel a szülinap előtt megyek el, akkor 9,5 évre kapom meg (mert nem lehet 10,5 év, mert 10 az a max). DE akkor mi van, ha az újíttatásom ideje közel van a szülinapomhoz? Ha azt szeretném, hogy egyetlen nap se legyen, amikor már nem érvényes az eddigi, és még nincs új, erre mindig is az volt a régi trükk, hogy kicsivel előbb újítok. De most ilyen esetben egy egész év kuka lenne? Csak úgy lesz 10 éven át jó az új, ha direkt már lejárni is hagytam? Tehát nem lehet *egyszerre* az, hogy autóval megyek a kormányablakhoz, és ténylegesen is 10 évre kapom az újat? (alapesetben nem mehetnék autóval úgy, ha lejárt az előző)
2021. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 de ha direkt ezt csinálod, akkor MÁR lejárt vagy, amikor mész az újításra? Nincs megoldás arra, ha egyszerre szeretnéd ezt (kivárás utáni újítás) ÉS mondjuk olyan vagy, hogy csak kocsival tudsz bemenni? (hány meg hány olyan ismerősöm van, aki csak kocsival jár és azért, mert nem is városban lakik és még a buszmenetrend is a jótól messze van)
2021. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!