Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyetemisták milyen autókka...

Az egyetemisták milyen autókkal jártak a 90-es években, valamint a 2000-es évek elején?

Figyelt kérdés

Ma ami elterjedt az egyetemi hallgatók körében autó az a szülőtől/nagyszülőtől megkapott-megörökölt régi Swift, F/G-Opel Astra - B/C Corsa, meg a "menőzés" végett vett nyugatról behozott Audi, BMW limuzinok, esetleg Volkswagen (van persze még más is, de ezek a legjellemzőbbek amit megfigyeltem)

Engem viszonyításként az érdekelne, hogy 15-20-25 évvel ezelőtt milyen autókkal jártak az egyetemisták, tudja valaki esetleg akkor mik voltak ezen rétegnél elterjedve? (Azon kívül, hogy akkor még jóval kevesebben jártak autóval, megszokottabb volt a busz)



2020. szept. 26. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
250 csoporttársam volt, 2-nek volt autója, órára járásra viszonr csak 1 használta.
2020. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ikarus-szal jártunk
2020. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Miskolci egyetem parkolójában többnyire Trabantok, Skodák, Ladák álltak.
2020. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tíz éve a giminkben 6-an jártak kocsival a kb. 800-ból.


Ma a szomszéd utcákban is azok állnak akik suliba járnak kocsival.


Győr

2020. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkoriban is zömében a legolcsóbb autókat használták a diákok. Tehát 15-20 éves zsiguli, skoda, kispolszki, trabant stb.
2020. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki busszal vagy biciklivel járt.
2020. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
Talán 2-3 budapesti egyetemen voltak gazdag családok menő csávói akik autóztak, de biza' akármennyire hihetetlen még a mára befutott politikusok, cégvezetők és sportolók is túlnyomórészt tömegközlekedtek egyetemista korukban.
2020. szept. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2001 és 2006 között tanultam Budapesten az ELTE-n. További egy érve kaptam munkát helyben, tanszéki mérnöki státuszban az egyetemen. Tehát összesen 6 évet jártam oda. Ez alatt talán ha egy-két ember járt autóval, 99%-ban "4-es-6-os" villamossal jártunk. Én vidéki vagyok, 2 hetente jártam haza. Ezt is vonattal tettem. 17 évesen megszereztem a jogosítványt, de amíg tanultam eszemben nem volt autót venni.

2007-ben az akkori barátnőm a PhD-jét csinálta az egyetemen. Neki volt egy mk6-os Civicje. De az már akkor sem volt valami nagyon fiatal autó.

Most egyetemi oktató vagyok az egyik vidéki egyetemen. Annak idején hallgató koromban mindig volt hely az ELTE előtti parkolóban. Most itt a vidéki egyetemen, ha reggel nem vagyok bent fél 8 előtt, egyszerűen nincs hely a parkolóban olyan tumultus van. Főleg így a félévek elején. Mindenhol autók, az egész udvar megtelik kocsikkal, már a fűre is felállnak. 15-20 éve ilyen nem volt jellemző.

2020. szept. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régi időkben az a kevés fiatal, aki megengedett magának ilyesmit, jellemzően nyugati autókkal járt, amik akkor özönlöttek be: kis Fiatok, 1es Golf, Opel Kadett, illetve már akkor is régi, nagyon olcsó Ladák.
2020. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor még Lada, Trabant, Wartburg, Skoda. Ezek voltak a választékok. Mondjuk a lakosság 80%-nak is még, nem csak az egyetemistáknak.
2020. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!