Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet lenni kézifékes...

Meg lehet lenni kézifékes elindulás nélkül?

Figyelt kérdés
Tudom mi az, de nekem az oktatóm még csak meg sem említette. Sokszor emelkedőn is indultunk, de nem jelentett gondot. Ezt oktatáson kötelezően tanulni kéne? Igazából csak innen gyakoriról tudom mi is az. Mondjuk sok értlemét nem látom... Ti szoktátok alkalmazni? Egyébként a jogsi meg lett elsőre, de fura hogy az oktató még csak meg sem említette.

2020. szept. 26. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Én régen tanultam, de az oktatom nekem is mondta, hogy ez nem vizsgaanyag. Azért időnként gyakoroltuk.

Mivel sík területen lakunk, és nem szoktuk hegyekbe menni nyaralni sem, ezért nemigen használtam.

2020. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Gyakorlás ártani nem fog, viszont vizsgán nem fogják kérni.
2020. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megtanulni, mert ha egyszer egy meredekebb utcába keveredsz, akkor bajban leszel indulásnál, ha nem tudod.


Én rendszeresen használom, mert a kocsibeállónk elég meredek.

2020. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Nekem nem is tanítottak kézifékkel elindulni. Úgy indultunk emelkedőn, hogy jobb láb a féken, kuplung fogáspontig fel, mikor már mozdulna az autó, fékről a láb gyorsan át a gázra, kuplung teljesen felenged. Azóta is mindig is így indulok emelkedőn, nem szórakozok kézifékkel.
2020. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az oktatás során én sem tanultam, de még csak szóba sem került, mivel teljesensík terepen tanultam.

Pedig régebben a rutinvizsgán kellett tudni. Csak ugye az megszűnt, ma már annyi van, hogy parkolsz egyet a forgalmi vizsgán.

2020. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem kis benzines börrögőd van, akkor sosem fog kelleni. 2 liet felett megtartod gáz nélkül is nagyobb emelkedőn is.
2020. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Én sem tudom, ezért még soha nem használtam. Hasznos tud lenni a hegyekben, nagyon meredek úton, de ilyen helyen még nem jártam. Kisebb emelkedőn gond nélkül el szoktam indulni benzines kisautómmal.
2020. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha esetleg Budapesten közlekedsz, ajánlom próbáld ki pl. a Bécsi útról felfelé a Perényi közt, hogy ha meg kell adnod rajta a jobb kezet, vajon utána el tudsz-e simán indulni kézifék nélkül. Persze lehetőleg továbbra is felfelé. :D De akad még szép számmal durván meredek emelkedő a budai hegyekben, lehet válogatni. :) Én nagy bajban lettem volna, ha nem tanulom meg a kézifékes indulást, de még így is betojtam az első pár durva emelkedőn, amilyet addig még nem láttam.
2020. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
6-8, mutatok neked olyan utcákat Budán, ahol a kétliteres szaroddal egy hét alatt meg fogod enni a kuplungodat, ha kézifék nélkül akarsz felfelé elindulni.
2020. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

3 hónapot kézifék nélkül jártam, nem volt baj.


De amúgy én szeretem használni, ha emelkedőn torlódás van akkor fogom benyomom a kuplungot behúzom a kéziféket majd ha menni kell 4 másodperc múlva felengedem, kis gáz es uccu neki.


Meg este jó, emelkedőn indulok akkor nem kell 1.5 felé nyomni a fordulatot és szépen fogásponton megindulva halkan el tudok rajtolni. Ezek ilyen pár hét után kialakult "rutin" dolgok. Mint pl, hogy anno kitoltam a kocsim a utca végére , legurultam vele a lejtőn majd a lámpánál indítottam be, hogy ne zavarja a dízel a szomszédokat nyáron nyitott ablaknál. :)))))

2020. szept. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!