Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben a balra kanyarodási...

Ebben a balra kanyarodási helyzetben érkezhetek bármelyik sávba a 3 közül a keresztező útra?

Figyelt kérdés
[link]
2020. szept. 30. 11:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akárhogy nézem, nem lehet szabályosan háromsávos útra balra kanyarodni semelyik irányból.
2020. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

A Petőfi utcából Gyula irányába én csak két sávot látok.

De mindegy. Kanyarodásnál csak az van előírva, hogy honnan szabad kanyarodni, az nem, hova érkezel.

Tehát bármelyik lehet az, de a veled szemből jövő, jobbra kanyarodó útját nem keresztezheted, és ő sem a tiedet.

2020. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

"Kanyarodásnál csak az van előírva, hogy honnan szabad kanyarodni, az nem, hova érkezel."

Ez melyik országban, esetleg melyik párhuzamos univerzumban van így?


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (gy. k. KRESZ)

31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,

b) útburkolati jelek hiányában

- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni.


Kettes, remélem még nincs jogosítványod, és nem is lesz, amíg alaposan meg nem tanulod a kreszt!

2020. szept. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, jobbra kanyarodást akartam írni. Tehát JOBBRA szeretnék menni.

Bocsesz.

2020. szept. 30. 12:08
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

3-as! Te érted is, azt amit linkelsz?

A mutatott jogszabály azt írja, le, hogy HONNAN, és nem azt, hogy hova.

2020. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kulcsrésze: köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni.
2020. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Két sávból lehet balra kanyarodni és két sávba kanyarodhatsz. Nem értem ezen mi nem világos.


2-es: a vele szembe jövő jobbra kanyarodónak mindenképp elsőbbsége van. Akkor is ha egyenesen megy és akkor is ha jobbra kanyarodik. Ergo neki nincs elsőbbségadási kötelezettség. A kérdezőnek kell figyelni, hogy meg adja az elsőbbséget.

2020. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

#5

"- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,


- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé,"


Ez mit jelent szerinted, ha nem azt jelenti, hogy hova kell besorolni?

Remélem nincs jogosítványod.

2020. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy bármelyik sávba kanyarodhatsz. Ha több sáv is kanyarodik abba az irányba és vannak a másik sávba is, akkor kötelező a saját sávodban maradni, egyéb esetben bármelyik sávba kanyarodhatsz. Ott egy példa a linken amit küldtél kérdező, a piros régi autó.
2020. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bármelyik sávba kanyarodhat csak ne akadályozza a többi autót.
2020. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!