Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogyan parkol vagy kinek...

Ki hogyan parkol vagy kinek hogy tanították meg a parkolásokat?

Figyelt kérdés

személyautóra gondolok, ugye 1,5x nagyobb hely szükséges, mint a mi kocsink.

Milyen trükköket tudtok,mit figyeltek,mihez mérten?

párhuzamos és merőlefes.



2020. szept. 30. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanitottak mindefelet! de aztan az ember egy ido utan rutinbol beteszi az autot.
2020. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rutinból parkolok.

Párhuzamos tolatásnál tanította az oktatóm, hogy a kocsim hátulja legyen a parkolóhely előtt lévő autó hátuljával egyvonalban, és a tükörben ha teljes egészében meglátom a hátam mögött lévő autót tolatás és kanyarodáskor, akkor szedjem vissza és stimmelni fog. Nekem mindig stimmel.

2020. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
A parkoláshoz semmi féle trükk nem kell, csak be kell állni.
2020. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindig hátrafelé parkolok be (párhuzamosan és merőlegesen is). Az autómmal egyszerűbb, ráadásul utána kiállni is sokkal kézenfekvőbb.
2020. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen trükköt nem alkalmazok. Nézem a tükröket, érzésből tekerem a kormányt. Nézem, hogy elfér-e vagy nem. A felniket is figyelem, hogy ne padkázzam le őket.

Van az autómban önparkoló mód, magától beáll, de nem igazán használom. Amíg újdonság volt, kipróbáltam. De a mindennapi használat során inkább beállok magam. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb.

2020. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előre beállás elég egyértelmű,becsapod az autót és kész.Hátra merőlegesnél én azt nézem hogy a C oszlop elérje a kinézett hely mellett lévő autót és utàna ràtekerem.Párhuzamost sajna már teljesen elfelejtettem hogy kéne..
2020. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Merőleges előre, ha a vállad a melletted lévő kocsi rendszámának közepénél van, betekered a kormányt....

Merőleges hátra ha a kis ablak közepén látszik a másik kocsi "logója", betekered.

Párhuzamos előre, oldaltáv kb ajtónyitásnyi, ha belátsz a kocsi elé, akkor jobbra kormányzol, stb. (2-3 kocsinyi hely)

Párhuzamos hátra, a melletted lévő kocsi tükre egyvonalban legyen a tiédnek a tükrével, akkor kezded el... (1,5-2 kocsinyi hely)


Gondolom a parkolások menetét tudod, ezért írtam csak támpontot, hogy honnan kezdd el.

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok. Kedden vizsgáztam. Úgy g9ndolom parkolni jól megtanítottak.

2020. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!