Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kereskedőnek adom el az...

Ha kereskedőnek adom el az autómat, akkor is kell eredetvizsga?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy az eredetvizsgával meg kell várni az adásvételt? Vagy a kereskedő nekem odaadja az autó árát, és ezt elintézi magának, nekem nem kell foglalkozni ezzel egyáltalán?

2020. okt. 2. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Mindig a vevő csinálja az eredetvizsgát. Nem kell foglalkoznod vele.
2020. okt. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OK, köszi. A logikusnak az tűnne, hogy az eladó csináltatja a vizsgát, hiszen neki kell bizonyítania a vevő felé, hogy az autóval nincs probléma, de az jó, ha nem kell foglalkoznom ezzel.
2020. okt. 2. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kell
2020. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A törvény nem mondja ki, hogy az eladónak kell, sőt...

Praktikus okokból célszerű az eladóval megcsináltatni, ha két magánszemély köt üzletet. Kereskedőnél nincs nagy jelentősége.

2020. okt. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kereskedős szerződést nem láttam még, de magán-magán adásvételnél bele szoktak valamit írni , hogy ha az autó megbukik az eredetvizsgálaton, akkor a szerződés semmis és pénz vissza, autó vissza. Ennél fogva az eladó érdeke, hogy rendben legyen.
2020. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!