Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolajnak van szavideje?

Motorolajnak van szavideje?

Figyelt kérdés
meddig használható fel pl ha megvan bontva? van egy más féléve megbontott olajam amit utántöltésre használok, jó az még ?
2020. okt. 5. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát nem olyan romlós, mint a tej..a katalógus szerint bontatlanul öt év, bontva egy..de ez a bontott olaj még bátran használható egy-két évig utántöltésre.


Szóval a jóminőségű motorolaj néhány évet kobír ha bontott, csak a kupak jól záródjon. Persze fél liter nem tétel, de nagyobb mennyiségnél meg kell kérdezni egy olajos szakembert..

2020. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most nem kötekedésbő kérdezem de ha hermetikusan zárt akkor mégis mi a bánat tud tönkre menni egy full szintetikus motorolajban? Komolyan kérdezem. El nem tudom képzelni, hogy bármi baja lesz ha nem éri extrém külső behatás.
2020. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Bontatlanul 5 évet kibír. Kocsiba öntve 1-2 év.

Felbontva mondjuk 3 évig használnám fel.


Én mondjuk úgy szoktam, hogy a kocsimba 4,3 liter olaj kell.

1 literest veszek amiből 3 decit beleöntök. Következő olajcserekor pedig a megmaradt 7 decit öntöm bele először és akkor megint friss olajam lesz utántöltésre.

2020. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Imádom az ilyeneket esküszöm. Ezeket a fillérbaszó embereket. 20 forintért anyádat is...


Ha lenne egy liter 1972 ből származó benzinetek, azt is kocsiba tennétek nehogy ki kelljen önteni, és bukj 360 forintot.


Múltkor olyan gyerek volt itt, aki valami 3 éves benzint akart a kocsijába önteni, mert megmaradt neki 5 liter kitudja honnan.

Sőt, még ennél is jobb, olyan kérdésbe futottam bele, hogy hol lehet alsógatyából bevetetni, mert kicsit nagy. Érted. ALSÓGATYÁBÓL. Nem vennél 1500 forintért egy 3 pakkot ami passzos. Nem. Elvinnéd bevetetni, ami nagy.


Beszarás komolyan mondom :DDD.

És mennyit spórolsz azon, hogy te beleöntöd ezt a megmaradt olajat a kocsiba? 2300 forintot? És most nem arról beszélek, hogy meddig jó, meg meddig nem. Valszeg nem lesz baja. Hanem az a nevetséges, hogy már megy a matek. Hogy lehetne spórolni... De nehogy újat vegyél!!! Véletlenül se! Az pénzbe kerül.


Őszintén... Elsírnám magam, ha a saját kocsimba másfél éves (szerinted másfél, lehet hogy 3) , bontott olajat kéne töltögetnem, amibe kitudja mi van, meg mi nincs. Milyen bogár döglött bele, meg mennyi kosz van benne. Bizonytalan mint a kutya vacsorája. De gondolom olyan autód van, amibe rohadtul mindegy. Úgyhogy töltögesd nyugodtan, valszeg nem lesz baja. Csak vicces a helyzet :D.


De 24 órás LeMans-on azért ne ilyennel indulj...

2020. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es: én ezt most annyira átéreztem. apám volt sajnos ilyen mindenben, hogy 200 Ft spórolásért kb bármit megcsinált volna.

Fillérbaszás a köbön.

Olajcsere elég pár évente, ékszíj majd cseréljük ha elszakad. Üzemanyag szigorúan mindig 2 ezerért tankolva.

Valszeg semmi nem romlik meg 2-3 év alatt egy szintetikus olajban de tényleg 2-3 ezer spórolás nem mindegy? Mikor az autó elvisz tankolással biztosítással javítással évente minimum 300 ezret?

2020. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!