Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért füstöl fehéren kipufogó...

Gabesz9997 kérdése:

Miért füstöl fehéren kipufogó meleg motornál is?

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdés is adja jön a hideg idő és most vettem észre mikor mögém állt a dugóban egy autó és pont hátulról világította meg a kocsim, hogy fehéren füstöl a kipufogóm gázadásra nagyobb füst keletkezik. Észrevételeim:

-A fagyállót bejelöltem és nézem, hogy fogy-e egyáltalán nem fogy

-A kipufogóból víz szerűség folyik

-A gáznak egyáltalán nincs semmilyen szaga (vagy koronás vagyok és nem érzem)

-A gép ugyan úgy húz ahogy szokott semmi változást nem érzek.

-Fixen fehér füst nincs benne kékes árnyalat szóval nem olaj.

-A víz nem forr

Egy 2L-es turbós motorról lenne szó. Van egy olyan érzésem, hogy szimplán csak párolgás de azért 20km vezetés után 50 és 90es tempókkal és még utána is füstöl azért eléggé aggaszt. Szerintetek normális ez? A füst mértéke szóban leírva kb mintha folyamatosan fújná egy ember ki a cigifüstöt gáz adásra picivel több.



2020. okt. 7. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
AZ valószínű csak vízgőz, pára.
2020. okt. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normális, nekem a vadi új SX4-em is csinálta. Hidegebb időben jobban láthatóan.
2020. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is párára tippelek de kár, hogy nem lehet ide videót csatolni róla. De mint írtam azért 20-30km után is még lenne annyi pára a kipufogó rendszeremben, hogy az füstöljön el? Mert úgy vagyok vele, hogy azt a 20km itt pesten a dugóban nem teszem meg 5p alatt és mire hazaérek még akkor is ugyan úgy füstöl :/
2020. okt. 7. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel mindig elszaporodnak a fehér füstös kérdések az oldalon.

A benzin égésekor főként szén-dioxid és vízgőz keletkezik. Az utóbbi hideg időben jobban láthatóvá válik, ahogy a hideg levegőtől kicsapódnak a vízcseppek.

2020. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!