Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorblokk megbontása...

A motorblokk megbontása nélkül lehet javítani a tömítések állapotán?

Figyelt kérdés
Van egy veterán motorkerékpárom az alján kicsit szivárog az olaj (hajtómű) viszont e miatt nem szeretném megbontani a blokkot van-e valamilyen más lehetőség a tömítés javítására? Esetleg arra gondoltam,hogy tömítőpasztát "belenyomkodom" a kritikusabb helyekre.

2020. okt. 10. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el, nem tudsz semmit ugy 'betomkodni' sehova hogy jo legyen.
2020. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem, nincs ilyen megoldás. Az elöregedett, repedezett tömítést ki kell cserélni, az illeszkedő felületeket síkra kell munkálni. A tömítőpasztás vajákolás semmit sem ér, mert vagy meg sem tapad, vagy csak elvezeti az olajat a szivárgás helyéről és arrébb fog lecseppenni.
2020. okt. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán miért jobb taknyolni, mikor eleve úgy tervezik ezeket, hogy szét lehessen szedni és cserélni a kopó alkatrészeket. Ha sajnálod rá az időt, akkor bármelyik szerelő megcsinálja helyetted.
2020. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Reménykedtem, hogy megúszom a motorblokk széthúzást de úgy néz ki, hogy nem.

A problémám az volt, hogy időben nem vagyok eleresztve illetve szakember sem vagyok,(a "szakszerűbb" szétszedéshez pedig gyártanom kell egy széthúzó alkalmatosságot"is )ha már szétszedem a blokkot akkor már a többi kopó alkatrészeket is kicserélem.

(még fejébe a drágaság 2 hengeres így a főtengely közepén lévő csapágy cseréjéhez viszont szakemberre lesz szükségem)

Kívánjatok szerencsét!

2020. okt. 11. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!