Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek benzines és dízel autó...

Akinek benzines és dízel autó is van otthon: mennyire kell figyelni tankolásnál?

Figyelt kérdés
Volt már hogy a másik üzemanyagot emeltétek le először a kútoszlopról?
2020. okt. 11. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen. A dízel autónknál a benzinsapkára van írva, hogy Diesel; ha több autóval jársz, érdemes lehet bele matricázni, hogy mit tankolj.
2020. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutna, mindig tisztában vagyok vele, hogy miben ülök.

Bár, aki nem autób*zi, azzal lehet megesik ilyesmi.

2020. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor odaérek a kúthoz nagyon átgondolom, hogy mit rakjak bele, pedig csak benzines autóm van. Ránézel az autódra átgondolod mi való bele, és azt rakod. Erre nem tudom miért nem képes néhány ember, pedig 10 mp-es művelet.
2020. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nem volt. Pedig benzines és dízel autóm is van. Sőt, a munkahelyemen nincs személyre szóló cégautó, azt lehet elvinni ami épp szabad. Utána a telephelyen le kell adni. Ezek között is van benzines és dízel is. De még soha nem kevertem össze. Nem igényel nagy koncentrációt, hogy tudjam, hogy épp miben ülök.

Meg lehet kövezni, le lehet pontozni, de a saját autóimba mindig prémiumot tankolok, a cégesbe pedig előírás, hogy csak alapot szabad. Még ezt se kevertem soha össze.

2020. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még ilyen.

Olyan volt már hogy hirtelen nem tudtam merről is van a tanksapka az adott autón, így aztán rossz oszlophoz álltam.

2020. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

vannak ilyen furcsasagok, azt gomdolnad h necces de speciel nalam epp emiatt h kulonbozot kell hasznalnom fokozottabb a figyelmem.


masik erdekesseg: nekem csak pici/rovid autoim voltak, ami mindenhova befer. azt gondolnad konnyebb vele parkolni. hat neha olyan ferden allok be h rossz nezni. kombin tanultam vezeti azzal szepen ment a parkolas, mikor meglett a pici kocsim, hozzaszoktam h mindenova befer es emiatt hanyag lettem, nem jatszottam a precizotasra mert mimdog tudtam h nem viszem el a veget :D

2020. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem az is furcsa ha valaki nem tudja a fordulatszámmérőről (ha van) megállapítani h benzines vagy dizel....dizel max 5-6 ezer fordulat a max az már piros tartomámy...benzinesnél 7-8-9 ezer a max....ehhez nem kell diploma lol
2021. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszer benzinesbe megszokásból dízelt akartam tölteni, - még szerencse - nem jött össze... mivel más a fej, helyére se ment. Legalábbis Mol-nál.
2021. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, benzinesbe dízelt nehezebb, mert a diesel vastagabb. Viszont ezért fordítva simán előfordulhat.
2021. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
dizelbe benzint a nagyobb baj mert robbanva szétcseszi....ottóba gázolaj meg túl lomha besem gyullad
2021. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!